Connect with us

Siyaset

MEHMET DENİZ’DEN BAYRAKTAR’A SERT CEVAP: TUTARSIZ, BİLGİSİZ

Published

on

blank

Geçtiğimiz günlerde bir yerel basına demeç veren AKP Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar’a CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz’den sert yanıt geldi. Deniz, “AKP Sarıyer ilçe başkanı çıkmış böyle bir günde bir yerel gazeteye öyle bir demeç vermiş ki nerden baksan tutarsızlık, nereden baksan bilgisizce.” dedi.

Geçtiğimiz günlerde bir yerel basına açıklamalarda bulunan, Sarıyer’in 10 yıl kaybettiği ve CHP’nin teröristlerle kol kola yürüdüğünü iddia eden AKP Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar’a CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz’den yanıt gecikmedi. Sosyal medya hesabından sert açıklamalarda bulunan Deniz, “Sarıyer 10 yıl kaybetmiş demişsin ve yukarda belirttiğim gibi Sarıyerli olmayan Yusuf Tülün’ü kasdetmişsin, doğru teşekkür ederim tespinize.” diye yanıt verdi.

İşte Mehmet Deniz’in sosyal medya hesabından yaptığı açıklamanın tamamı:

DEĞERLERİMİZE SAYGISIZLIK

Ya sabır bayram kardeşim! Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı ve hemen bir gün sonra arefe, kurban bayramı hem milli hem de dini bayramımızı birlikte yaşıyoruz.
AKP Sarıyer ilçe başkanı çıkmış böyle bir günde bir yerel gazeteye öyle bir demeç vermiş ki, nerden baksan tutarsızlık, nereden baksan bilgisizce.
Hadi siyasi büyükleriniz hep milli bayramlarda Atanın huzuruna çıkacakları gün hastalanırda, bir de dini bayram var herhalde onu unuttunuz.
Bayramlarda dostluk, kardeşlik birlik ve beraberlik mesajları verilir,
Ancak siz gene bildiğinizi okudunuz, yine nefret, yine kin ve yine kutuplaştırıcı bir demeçle halkın huzuruna çıktınız ve beni böyle bir günde size üzülerek cevap vermek zorunda bıraktınız.

Bu ülkede, dolayısıyla Sarıyer’de insanlarımız, Çanakkale’ye milli bayramlarda fırsat buldukça, bazen kendi imkanları ile bazen de belediye imkanları ile giderler. O ruhu yerinde yaşamak isterler. Sarıyer belediyesinin büyük destanın başladığı 26 Ağustos’ta otobüslerle Çanakkale’ye vatandaşları götürmesini ne hakla eleştirirsin!
Bu Sarıyer’e, halkına yapılan bir saygısızlık olduğu gibi Milli degerlerimize de saygısızlıktır.
Vatandaş Sarıyer’de gerek referandum sonuçları, gerekse seçim sonuçlarında görüldüğü gibi sizden bunun hesabını sorar.

10 YIL KAYIP DERKEN YUSUF TÜLÜN’DEN Mİ BAHSEDİYORSUNUZ

Bir başka tutarsız ve cahilce bir konuda Sarıyer’i başka yerden gelip yönetiyorlar diyorsun. Sarıyer CHP’li belediye başkanı Şükrü Genç 55 yıldır Rumelihisarı mahallesindeki gecekondusunda ve ben Deniz ilçe başkanıda 45 yıldır Sarıyer’de muhtelif mahallelerde kirada oturuyorum.
Ancak size daha öncede söylemiştim. Siyasi bilginiz çok yetersiz, Bağcılar ilçesinden gelip Sarıyer’ de 10 yıl belediye başkanlığı yapan Yusuf Tülün’den mi bahsediyorsunuz ve 10 yıl kayıp derken o ilçeye hiçbir çivi çakılmayan yılları hatırlatıyorsunuz insanlarımıza.

Sevgili başkan siz şunu da bilmiyorsunuz, Maslak mahallesini Sarıyer’e katmadeğer katsın diye bağlamadınız.
Maslak bağlandı derken Ayazağa mahallesi bağlandı demiyorsun ve Ayazağalı kardeşlerimizi yok sayıyorsun, Maslak’la birlikte Huzur mahallesini ve 75 bin nüfüslu 25 bin seçmenli Ayazağa mahallesinide bir gece operasyonu ile Sarıyer’e bağladınız. Amacınız Sarıyer’e katmadeğer katmak değil, Sarıyer’e bağlanmadan önce çok yüksek oy aldığınız Ayazağa’lı kardeşlerimizin oyu ile Sarıyer’i kazanacağınızı sandınız. Ayazağalı vatandaşlarımız bu şark kurnazlığının farkına vardı ve Sarıyer’e bağlandıktan sonra her seçimde CHP’nin oyları arttı. Bu demecinizde onları yok saymanızın o mahalleden bahsetmemenizin hesabını gelecek seçimlerde size sorarlar, bunu da bilesiniz.

Bayrak edebiyatınızla komik duruma düşüyorsunuz, Çanakkale ye giden yolcuları üzüyorsunuz, 30 Ağustosları 29 Ekimleri yok sayanların ne bayrak sevgisine nede vatan sevgisine inanılır.
Hamdolsun ki Allahıma ben her türlü milliyetçiligi ayaklar altına alırım diyen bir parti liderinin ilçe başkanı degilim.

İSTANBUL 25 YIL KAYBETTİ

Sarıyer’ 10 yıl kaybetmiş demişsin ve yukarda belirtigim gibi Sarıyerli olmayan Yusuf Tülün’nü kasdetmişsin, doğru teşekkür ederim tespinize, bak doğruya doğru diyorum.
Ancak bu İstanbul’un 25 yılını, yaşanmaz hale getirdiğiniz bu güzelim ülkemiz 16 yılını kaybetti. Onu unutmuşsun be kardeşim!

Bak kardeşim; sizin oturduğunuz sahildeki küçük yeni saraylarınızdan işler iyi gözüküyor olabilir,sizin mahallede işler tıkırında olabilir. Sen bir yukarılara kenar mahallelere yani bizim mahalleye bi gel beraber gezdireyim sizi, işler hiç iyi değil, yoksulluk, işsizlik ve mülksüzlük can yakıyor.
Üstelik mülklerine göz diktiğiniz, Sarıyer belediyesi tarafından sizinde başta onayınızla mahalleler imar islah planları ilçe belediye meclis kararı ile geçtiği halde, sizin yönetimizdeki İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisine dahi getirilmeden, bürokratlarınız engeline takıldı.
Ormanları korumaktan mı siz bahsediyorsunuz, bırakın Sarıyerlileri ormandaki ayılar bile güler bu sözlerinize çünkü orman katliamına dayanamayıp denizden karşıya kaçtılar hayvanlar, insan nasıl dayansın, benim yorum yapmama gerek yok.

Benden söylemesi vatandaş bu haksızlıktan, hukuksuzluktan dolayı burnundan soluyor. Bunu çözmeden yukarılara çıkmayın derim.

Sarıyer’li vatandaşlarımızdan bayram günlerinde böyle bir yazıya cevap vermek zorunda kaldığım için özür diler, 30 Ağustos zafer bayramımızı ve kurban bayramımızı kutlarım.
Mehmet Deniz

Click to comment

Bir Cevap Yazın