Connect with us

Siyaset

MUHARREM İNCE’DEN OLAY İDDİA !

Published

on

blank

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Meclis Başkanı İsmail Kahraman’a dava açılması için imza toplayan milletvekilinin fırça yediğini söyledi.

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce,“Laiklik yeni anayasada olmamalı” diyen Meclis Başkanı İsmail Kahraman’a dava açmak için imza toplayan CHP’li milletvekili Mehmet Göker’in, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan fırça yediğini iddia etti.

İnce, bu gelişme üzerine Göker’im imzaları yırtıp attığını söyledi.

CHP’nin Antalya kampında yaptığı konuşmada Kılıçdaroğlu’nu sert bir dille eleştiren Muharrem İnce, kendisinin hayır oyu kullandığını ve arkadaşlarına da bu yönde uyarılarda bulunduğunu söyledi.

İnce’nin açıklamaları şöyle:

“25 Nisan günü “Laiklik Anayasa’da olmamalı, yeni Anayasa’da da olmamalıdır” diyor Meclis Başkanı, o gün Meclis’te CHP ne konuştu, biliyor musunuz? Patates üreticilerinin sorunlarını. Benim partide yöneticilik görevim olmadığı için, geçiyorum geldiğim zaman Meclis’e, arkaya oturuyorum. Meclis Başkanı 25 Nisan’da bu lafı söylemiş, aradan 10 gün geçmiş hiç çıt çıkmamış. Hukukçu arkadaşlarımıza, Haluk Bey’e, Namık’a, Tanju’ya bir dilekçe hazırlayın dedim, dava açalım. Hatta Haluk Bey söyledi, açalım tamam. Yazdık dilekçeyi, dava açacağız. Burdur Milletvekilimiz Mehmet Göker de aldı, “Abi dedi, imza toplayalım”. Topla Mehmetciğim. Mehmet fırça yedi laikliğe sahip çıktığımız için. Mehmet de burada, ben de buradayım. Herkes burada. 53 imza toplanmıştı, arkadaşımız imzaları yırttı attı, sonra biz 20 imzayla tepki verdik.”

Click to comment

Bir Cevap Yazın

blank
blank
blank