Connect with us

Siyaset

ELEŞTİREN YANAR

Published

on

blank

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine yöneltilen eleştirilere sert karşılık verdi.Karşısında olanlara hodri meydan diyen Kılıçdaroğlu’nun, kurultayı toplayıp, kendisine rakip olmak isteyen genel başkan adaylarıyla hesaplaşmaya hazırlandığı belirtildi.

CHP’nin Antalya’da düzenlediği çalışma kampı “gergin” geçti. Milletvekilleri ve parti meclisi üyeleri, dokunulmazlıkların kaldırılmasına “evet” oyu kullanılmasına sert tepki gösterdi.  Kılıçdaroğlu’nun tepkisi ise daha sert oldu. “Rejim değişikliği kansız olmaz.” çıkışından sonra üslubunu daha da sertleştiren Kılıçdaroğlu, parti içi disiplin konusunda da sertleşeceğinin işaretlerini verdi.

Genel başkanlık tartışmalarına karşı şimdiye kadar “toplayın imzayı gelin” diyen Kılıçdaroğlu’nun Antalya’da karşılaştığı tutum üzerine “sinirlendiği” belirtiliyor.  Muhalefet şimdilik imza toplama eğilimi göstermese de Kılıçdaroğlu’nun “hodri meydan” diyerek genel başkanlık yarışına girebileceği belirtiliyor.

HERKES SÖYLEDİKLERİNE DİKKAT ETMELİ

CHP’de sonbahar aylarında yapılması planlanan tüzük kurultayı, siyasi iklim nedeniyle askıya alınmıştı. Ancak parti içi iklim, rüzgarın yönünü değiştirdi. Kılıçdaroğlu’nun Antalya kampına damgasını vuran uyarısı, “Çok sesli bir yapının oy alması mümkün değil. Herkes söylediklerine dikkat etmeli. Parti disiplinine uymayan gider.” oldu. Kılıçdaroğlu’nun, disiplini sağlamak için kurultayı toplama kararı alabileceği ve rakipleri ile hesaplaşmaya gidebileceği belirtiliyor.

Click to comment

Bir Cevap Yazın

blank
blank
blank
blank