Connect with us

Siyaset

SALDIRIYA UĞRAYAN ÖZDAĞ VE HALAÇOĞLU: AKACAK KANDAN BAHÇELİ SORUMLUDUR!

Published

on

blank

Mersin Silifke’de “Tek Adam Yönetimine Hayır” başlıklı konferansta konuşma yapacak olan Ümit Özdağ’a ve Yusuf Halaçoğlu’na “Hareketin lideri Devlet Bahçeli” sloganları atan bir grup saldırdı.

MHP’de Bahçeli’ye muhalif olan Ümit Özdağ ve Yusuf Halaçoğlu, “Tek Adam Yönetimine Hayır” başlıklı konferansta konuşma yapmak için Mersin’in Silifke ilçesine gitti.Konferansın yapıldığı salonda “Hareketin lideri Devlet Bahçeli” sloganları atan bir grup, salondaki masalarla kürsüyü devirdi.

Saldırıya uğrayan isimlerden Yusuf Halaçoğlu Odatv’ye yaptığı açıklamada “Bizim böyle hareketlerle yılacağımızı sanıyorlarsa yanılıyorlar. Biz bir kişinin iktidarı için yola çıkmadık. Türkiye Cumhuriyeti’nin parlementer sistemi ve değerlerinin devamı için yola çıktık” açıklamasında bulundu.

Halaçoğlu “Bu Anayasa’yı savunmak suç mu” diye sordu ve “Bu Anayasa’yı korumak için namusumuz ve şerefimiz üzerine yemin ettik” sözlerine yer verdi.

ÖZDAĞ: AKACAK HER KANDAN BAHÇELİ SORUMLUDUR

Ümit Özdağ Odatv’ye yaptığı açıklamada, “Bana 2005’te de Silifki’de saldırmışlardı. Polis havaya ateş açınca dağıldılar. Ancak bu saldırıda polisin açık ihmali olduğunu düşünüyorum. Çünkü tek bir merdiven vardı, orayı açık bıraktılar. Kaçacağımızı düşünüyorlardı ama oturduk. Polis bizi korumak zorunda kaldı.” dedi.

Özdağ saldırıyla ilgili “Bu, Bahçeli’nin dünkü emrinin sonucudur. Akacak her damla kandan o sorumludur” ifadelerini kullandı.

Click to comment

Bir Cevap Yazın

blank
blank
blank
blank