Connect with us

Siyaset

Sarıyer Belediyesi’nde Deprem….

Published

on

blank

Sevgili okuyucularımız, Sarıyer Son Baskı gazetemizin yeni yazarı “Son Kalem”in gündeme bomba gibi düşen ilk haberinin devamı geldi.

İşte Son Kalem’in yeni haberi:

27 Temmuz 2016 tarihinde yapmış olduğumuz haberde  (https://sariyersonbaski.com/genel/ozel-haber-hangi-belediyeler-mobbingci linkinden okuyabilirsiniz.) Bazı CHP’li belediyelerde, darbe kalkışmasının ardından görevden almalar ve mobbing söylentilerini gündeme taşımıştık.Haberimizin ardından sadece birkaç günün geçmesiyle birlikte, Sarıyer Belediyesi’nin Sarıyerliler tarafından en sevilen müdürlerinden Veterinerlik İşleri Müdürü Ayhan Akbulut’un görevden alındığı haberi, gündeme bomba gibi düştü.

Haber kaynaklarımızdan ulaştığımız bilgilere göre, Ayhan Akbulut’un görevden alınmasının ardında, daha önce Veterinerlik Müdürlüğü’ne ait ihaleyi, yetkisi olmamasına rağmen Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından usülsüzce yapmak istemesi nedeniyle görevden alındığı iddia edilen eski Destek Hizmetleri Müdürü Necmi Akçal ve ona destek veren Belediye Başkan Yardımcısı ve meclis üyelerinin olduğu belirtilmektedir.

Necmi Akçal’ın, kısa bir süre önce sahte teminat mektubu yaratarak ihalede usulsüzlük yaptığı ve bunun fark edilmesiyle beraber, olayın başkan yardımcısı ve meclis üyeleri tarafından Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e taşınması sonucunda görevden alındığı iddia edilmişti.

Eski Destek Hizmetleri Müdürü olan Necmi Akçal’ı, alındığı göreve yeniden taşımayı düşünen bazı belediye yöneticilerinin bu usulsüzlük olayının gündeme gelmesinden korktukları ifade edildi.Bu sebeple, bazı belediye yöneticilerinin Ayhan Akbulut’un görevinden alınmasının doğru olduğu şeklinde Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e baskı yaptıkları ve de bu baskılar sonucunda görevden alma olayının gerçekleştiği iddia edildi. Ayrıca Sarıyer’in veteriner meclis üyesi Mustafa Oktay Aksu’nunda hayvan bakım birimlerindeki mama ihalelerini kendisinin almak istediği ya da kendi istediği kişilere verilmesi konusundan ötürü Ayhan Akbulut ile arasında sorunlarında olduğu iddia edilmekteydi. Edinilen bilgiye göre, boşalan Veterinerlik Müdürlüğü’ne Şişli’den bir veterinerin getirildiği belirtildi.

Şimdi biz Sarıyer Son Baskı gazetesi olarak soruyoruz:

  • Veterinerlik Müdürü Ayhan Akbulut’un görevden alınmasının sebebi kamuoyuna açıklanacak mı?
  • Bu görevden almadan sonra neden Sarıyer’in içinden biri değilde, ilçe dışından biri Veterinerlik Müdürü olarak seçildi?Bu konuda kamuoyu aydınlatılacak mı?
  • Veterinerlik Müdürü Ayhan Akbulut gibi Sarıyer Belediyesi’nin içinde bulunan birkaç tane Sosyal Demokrat müdürden birinin görevden alınması tamamen rastlantı mıdır? Yoksa birilerince özel olarak mı hedef seçilmiştir?
  • Veterinerlik Müdürü Ayhan Akbulut’un görevden alınmasının ardında, Necmi Akçal’ın müdürlüğünce yapmasına müsaade etmediği ihale ve sahte teminat mektubu iddiası var mıdır?
  • Eski Destek Hizmetleri Müdürü Necmi Akçal’ın yeniden göreve getirilmesi konusunda kimler baskı yapmaktadır ve bu göreve yeniden getirilecek midir?

Bu soruları kamuoyuna saygılarımız ile iletiyoruz..

1 Comment

1 Comment

  1. Nur

    24 Kasım 2016 at 12:56

    BİZ HAYVANLARA NASIL MUAMELE ETTİĞİYLE İLĞİLİYİZ, BARINAKTAKİ EZİYETLERE, ÖLÜMLERE GÖZ YUMMUŞTUR, UMARIM BUNDAN SONRA HAYVANLARDAN UZAK DURUR, MASUMLARA DEĞER VERMEYEN HERKESİ İLAHİ ADALETE HAVALE EDİYORUM, YAŞATTIKLARINI YAŞASIN,O KOLTUKLAR KİMSEYE KALMIYOR, MASUMLARA ACIMASIZ DAVRANANLARA DUYURULUR,

Bir Cevap Yazın

Genel

Özgür Özel’den Başkan Genç’e teşekkür

Published

on

blank

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM’de yaptığı grup toplantısında, haftasonu açılışı yapılan Büyükdere Atatürk Fidanlığı için Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür etti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM’de yaptığı grup toplantısında Pazar günü Sarıyer’de açılışını yaptığı Büyükdere Atatürk Fidanlığı’na değindi. Genel Başkan olarak yaptığı ilk açılışın önemine değinen Özel, bugüne kadar bu alanı koruyan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve yeşil alan olarak İstanbullulara kazandıran İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na teşekkür etti.

İMARA AÇMAYA DİRENEN ŞÜKRÜ GENÇ’E TEŞEKKÜR

Özgür Özel konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Pazar günü çok önemli bir binayı açtık. Sadece açarken eski dokusuna uygun olarak yapılmış o binaların içinde, kadınlarımız çalışma hayatı içinde olsun diye bir tane kreş, bir tane meslek edindirme kursu, İstanbul Vakfı’nın bursiyer öğrencilerinin gelip doğayla çiçekle iç içe olacakları alan, bir tarafı yeniden bahçıvanlık okulu. İnanılmaz güzel bir tesisti. Kurdelesini kestiğim ilk açılış olmasından büyük memnuniyet duydum. Oraya emek veren, geçmişten bu güne orayı imara açmaya direnen Belediye Başkanımız Şükrü Genç’e, meclis üyelerimize ve İstanbul’da yaptığı muhteşem işlerle İstanbulluların teveccühünü kazanan ve 31 Mart’ta rekor oyla yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olacak olan Ekrem İmamoğlu’na bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

 

Continue Reading

Genel

İbrahim Temur özel kalem bütçesini eleştirdi

Published

on

blank

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2024 yılı bütçesinin kabul edilmesinden sonra İBB’nin özel kalem bütçesi üzerinden Sarıyer Belediyesi ile ilgili değerlendirme yapan İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, “Nasıl oluyor da Sarıyer Belediyesinin Özel Kalem Bütçesi, koskoca İBB’nin Özel Kalem Bütçesinin 4 katından fazla oluyor?” diye sordu.

İBB’nin 2024 yılı bütçesinin açıklanmasının ardından İBB’nin özel kalem bütçesi üzerinden Sarıyer Belediyesi’nin özel kalem bütçesini eleştiren İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, “İstanbul Büyükşehir Belediyesinin 2024 bütçesi, İBB Meclisinde kabul edildi. Öncelikle İstanbul’umuz için hayırlı olsun. Sarıyer için dikkatinizi çekmek istediğim konu şu; İBB’nin 2024 Özel Kalem Bütçesi 13.157.000 TL Peki Sizce Sarıyer Belediyesinin 2024 Özel Kalem Bütçesi ne kadar? Sarıyer Belediyesinin 2024 Özel Kalem Bütçesi 54.871.000 TL. Nasıl oluyor da Sarıyer Belediyesinin Özel Kalem Bütçesi, koskoca İBB’nin Özel Kalem Bütçesinin 4 katından fazla oluyor? Sarıyer Belediye Başkanı ve bu bütçeye Sarıyer Meclisinde kabul oyu veren Meclis Üyeleri nasıl oluyor anlatın!” diyerek tepkisini ortaya koydu.

Continue Reading

Genel

Erol Aydın Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı oldu

Published

on

blank

Sarıyer siyasetinin ve CHP’nin önemli isimlerinden Sarıyer eski Belediye Başkan Yardımcısı ve Meclis Üyesi Erol Aydın, 31 Mart 2024 yerel seçimleri öncesinde Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı oldu.

Sarıyer siyasetinin ve CHP’nin önemli isimlerinden Sarıyer eski Belediye Başkan Yardımcısı ve Meclis Üyesi Erol Aydın, CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’na giderek 31 Mart 2024 yılında yapılacak yerel seçimler için Sarıyer Belediye Başkanı aday adaylığı için başvuruda bulundu. Aday adaylık dosyasını CHP Sarıyer İlçe Mehmet Kubat’a teslim eden Erol Aydın’a partililer de eşlik etti.

“ÇITAYI DAHA YÜKSEĞE KOYMAK İSTİYORUM”

Erol Aydın Sarıyer’deki CHP iktidarını daha yüksek oyla devam ettireceklerini belirterek, “Sarıyer’e ve Sarıyer’imin en iyiyi hak eden sevgili halkına hizmet edebilmek ve Sarıyer’i modern dünyanın yaşanabilir kentlerinden biri yapabilmek için bir yola çıkıyoruz. Bu bayrağı güzel bir yerde alıp, kazanımlarımızı koruyarak çıtayı daha yükseğe koymak istiyorum. Yolumuz açık olsun” dedi.

CHP Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Erol Aydın, ayrıca tüm Sarıyerlileri Cumartesi günü saat:15.00’da Korupark İstanbul’da düzenleyeceği proje tanıtım toplantısına davet etti.

Erol Aydın kimdir?

25 Aralık 1965 Sivas Suşehri doğumlu olan Erol Aydın’ın annesi ise Giresun Şebinkarahisarlıdır.

Eğitim Hayatı

İlköğrenimini Etiler Hasan Ali Yücel İlkokulu’nda tamamlayan Erol Aydın, orta ve lise öğrenimini ise Etiler Lisesi ve Sarıyer Vehbi Koç Vakfı Liselerinde tamamladı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü’nü bitirdikten sonra ABD’de Southern Illinois University’de lisan ve lisansüstü öğrenimi gören Erol Aydın, lisansüstü eğitimini tamamlamadan yurda döndü. Erol Aydın evli ve bir erkek, bir kız çocuğu babasıdır.

 Siyasi Hayatı

Çocukluğundan beri siyasetle ilgili olan Erol Aydın, siyaset hayatına; Demokratik Sol Parti gençlik kollarında başladı ve yine aynı partide İl Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı. Aktif siyasi çalışmalarıyla başarılı bir grafik çizen Erol Aydın, 1999 yılında DSP’den Sarıyer Belediye Başkan Adayı gösterildi.

2009-2014 döneminde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Sarıyer Belediye Meclis Üyesi seçilen Erol Aydın, 2009-2010 tarihleri arasında Sarıyer Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

İş hayatı

İş yaşamıma 1992-1993 yılları arasında ENKA Libya Şantiye muhasebe yöneticisi olarak başladı. 1993-2012 yılları arasında sırasıyla, ÖZ-AY Ltd. Şti. kurucu ortaklığı, reklam ajanslığı, sigorta acenteliği ve lastik bayiliği yaptı. Sef Mühendislik A.Ş kurucu ortaklarından olup aynı zamanda Genel Müdürlük görevini üstlendi.Process Denetim Yeminli Mali Müşavirliği firmasında genel koordinatörlük yaptı.

Spor hayatı

Gençlik yıllarında Galatasaray Paf takımda, Rumelihisarı Spor Kulübü’nde ve Sarıyer Spor Kulübü’nün genç takımında futbol oynayan Erol Aydın, yine taraftarı ve sevdalısı olduğu Sarıyer Spor Kulübü’nde iki dönem As Başkanlık yaptı. Ayrıca Sarıyer’in önemli kulüplerinden Maden Spor Kulübü ve Yeniköy Spor Kulübü’nde de ise başkan yardımcılığı yaptı.

 Sarıyer’e dair düşünceleri

Her şeyden önce Sarıyerliyim ve Sarıyer sevdalısıyım. Sarıyerli Sarıyer’de yaşamalı, evi, işi, okulu, alışverişi, eğlencesi ve ibadeti de Sarıyer’de olabilmeli. Sarıyer’e ve Sarıyer’imin en iyiyi hak eden sevgili halkına hizmet edebilmek ve Sarıyer’i modern dünyanın yaşanabilir kentlerinden biri yapabilmek adaylığımın yegâne amacıdır.

blank

Continue Reading

Popüler