Connect with us

Siyaset

Sarıyer Belediyesi’nde Deprem….

Published

on

blank

Sevgili okuyucularımız, Sarıyer Son Baskı gazetemizin yeni yazarı “Son Kalem”in gündeme bomba gibi düşen ilk haberinin devamı geldi.

İşte Son Kalem’in yeni haberi:

27 Temmuz 2016 tarihinde yapmış olduğumuz haberde  (https://sariyersonbaski.com/genel/ozel-haber-hangi-belediyeler-mobbingci linkinden okuyabilirsiniz.) Bazı CHP’li belediyelerde, darbe kalkışmasının ardından görevden almalar ve mobbing söylentilerini gündeme taşımıştık.Haberimizin ardından sadece birkaç günün geçmesiyle birlikte, Sarıyer Belediyesi’nin Sarıyerliler tarafından en sevilen müdürlerinden Veterinerlik İşleri Müdürü Ayhan Akbulut’un görevden alındığı haberi, gündeme bomba gibi düştü.

Haber kaynaklarımızdan ulaştığımız bilgilere göre, Ayhan Akbulut’un görevden alınmasının ardında, daha önce Veterinerlik Müdürlüğü’ne ait ihaleyi, yetkisi olmamasına rağmen Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından usülsüzce yapmak istemesi nedeniyle görevden alındığı iddia edilen eski Destek Hizmetleri Müdürü Necmi Akçal ve ona destek veren Belediye Başkan Yardımcısı ve meclis üyelerinin olduğu belirtilmektedir.

Necmi Akçal’ın, kısa bir süre önce sahte teminat mektubu yaratarak ihalede usulsüzlük yaptığı ve bunun fark edilmesiyle beraber, olayın başkan yardımcısı ve meclis üyeleri tarafından Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e taşınması sonucunda görevden alındığı iddia edilmişti.

Eski Destek Hizmetleri Müdürü olan Necmi Akçal’ı, alındığı göreve yeniden taşımayı düşünen bazı belediye yöneticilerinin bu usulsüzlük olayının gündeme gelmesinden korktukları ifade edildi.Bu sebeple, bazı belediye yöneticilerinin Ayhan Akbulut’un görevinden alınmasının doğru olduğu şeklinde Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e baskı yaptıkları ve de bu baskılar sonucunda görevden alma olayının gerçekleştiği iddia edildi. Ayrıca Sarıyer’in veteriner meclis üyesi Mustafa Oktay Aksu’nunda hayvan bakım birimlerindeki mama ihalelerini kendisinin almak istediği ya da kendi istediği kişilere verilmesi konusundan ötürü Ayhan Akbulut ile arasında sorunlarında olduğu iddia edilmekteydi. Edinilen bilgiye göre, boşalan Veterinerlik Müdürlüğü’ne Şişli’den bir veterinerin getirildiği belirtildi.

Şimdi biz Sarıyer Son Baskı gazetesi olarak soruyoruz:

  • Veterinerlik Müdürü Ayhan Akbulut’un görevden alınmasının sebebi kamuoyuna açıklanacak mı?
  • Bu görevden almadan sonra neden Sarıyer’in içinden biri değilde, ilçe dışından biri Veterinerlik Müdürü olarak seçildi?Bu konuda kamuoyu aydınlatılacak mı?
  • Veterinerlik Müdürü Ayhan Akbulut gibi Sarıyer Belediyesi’nin içinde bulunan birkaç tane Sosyal Demokrat müdürden birinin görevden alınması tamamen rastlantı mıdır? Yoksa birilerince özel olarak mı hedef seçilmiştir?
  • Veterinerlik Müdürü Ayhan Akbulut’un görevden alınmasının ardında, Necmi Akçal’ın müdürlüğünce yapmasına müsaade etmediği ihale ve sahte teminat mektubu iddiası var mıdır?
  • Eski Destek Hizmetleri Müdürü Necmi Akçal’ın yeniden göreve getirilmesi konusunda kimler baskı yapmaktadır ve bu göreve yeniden getirilecek midir?

Bu soruları kamuoyuna saygılarımız ile iletiyoruz..

1 Comment

1 Comment

  1. Nur

    24 Kasım 2016 at 12:56

    BİZ HAYVANLARA NASIL MUAMELE ETTİĞİYLE İLĞİLİYİZ, BARINAKTAKİ EZİYETLERE, ÖLÜMLERE GÖZ YUMMUŞTUR, UMARIM BUNDAN SONRA HAYVANLARDAN UZAK DURUR, MASUMLARA DEĞER VERMEYEN HERKESİ İLAHİ ADALETE HAVALE EDİYORUM, YAŞATTIKLARINI YAŞASIN,O KOLTUKLAR KİMSEYE KALMIYOR, MASUMLARA ACIMASIZ DAVRANANLARA DUYURULUR,

Bir Cevap Yazın

Genel

Erdoğan’ın sert düşüşü sürüyor! İşte son anket…

Published

on

blank

Yöneylem Sosyal Araştırmalar Merkezi, “Türkiye Siyaset Paneli” mayıs ayı araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Gelecek cumhurbaşkanlığı seçiminde AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a oy vereceğini söyleyenler yüzde 39,6’da kaldı.

Araştırma, 27 ilden 3 bin 140 kişinin katılımıyla yapıldı. “Sizce Türkiye nasıl yönetilmektedir?” sorusuna ise yanıtlar şöyle oldu: “Kötü yönetilmektedir” diyenler yüzde 50,1, “Ne iyi ne kötü yönetilmektedir” diyenler yüzde 22,8, “İyi yönetilmektedir” diyenler yüzde 25,3, “Bilmiyorum/Cevap yok” diyenler yüzde 1,7.

Araştırmada erken seçim isteyenlerin oranı yüzde 50,4, erken seçime karşı çıkanların oranı yüzde 39,5 olarak ölçüldü. Kararsız olduğu söyleyenler yüzde 8,5, cevap vermek istemeyenler ise yüzde 1,6 oldu.

Yüzde 58,8 parlamenter sisteme dönmek isterken, yüzde 31,7 Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni destekliyor.

Gelecek cumhurbaşkanlığı seçiminde AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a oy vereceğini söyleyenler yüzde 39,6’da kaldı. Yüzde 50,5 “asla oy vermeyeceğini”, yüzde 2 oy kullanmayacağını belirtti ve yüzde 7,9 “Oy verebilirim de vermeyebilirim de” dedi.

Adayın kim olduğuna bakmaksızın muhalefeti destekleyeceğini söyleyenlerin oranı Erdoğan’ı destekleyeceğini söyleyenlerin oranını geçmiş durumda.

İşte o anketin sonuçları;

blank

blank

blank

blank

blank

Continue Reading

Genel

TDP Sarıyer’de ilk kongre heyecanı

Published

on

blank

Türkiye’nin yeni partilerinden Türkiye Değişim Partisi, Sarıyer’de ilk kongresinin heyecanını yaşadı. Kurucu İlçe Başkanı Murat Kemer, delegelerin oylarıyla yeniden ilçe başkanı seçildi.

Türkiye Değişim Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı’nda ilk kongrenin heyecanı yaşandı. Gerçekleşen 1. Olağan Kongre’ye; TDP İstanbul İl Başkanı Yusuf Polat, TDP Sarıyer İlçe Başkanı Murat Kemer, TDP İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Kader Yeğit, TDP Sarıyer İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Özarslan Çavdar, TDP Bakırköy, Eyüp, Bahçelievler, Bağcılar ve Çekmeköy ilçe başkanları, TDP İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmetcan Mahmut Demir, TDP Sarıyer İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ufuk Kurum, TDP İstanbul il ve ilçe yöneticileri, delegeler ile partililer katıldı.

TDP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Cengiz Arı’nın divan başkanlığını yaptığı kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından, TDP Sarıyer İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ufuk Kurum faaliyet raporunu okudu. Faaliyet raporunun kabul edilmesiyle devam eden kongrede konuşan TDP Sarıyer İlçe Başkanı Murat Kemer, “Gerçekleştirdiğimiz 1. olağan kongremiz ülkemize, milletimize, İstanbul’a, Sarıyer’e ve partimize hayırlar getirmesini diliyorum. Yapacağımız çalışmalar Sarıyer için umut olacak. Görevimizi en iyi şekilde yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

“ÇOK YOĞUN BİR ŞEKİLDE ÜYE ÇALIŞMASI YAPACAĞIZ”

Kongrede konuşan TDP İstanbul İl Başkanı Yusuf Polat, “İstanbul genelinde yapılmaya başlanan kongreler tüm hızıyla devam ediyor. Bunlardan biri de, İstanbul’un göz bebeği olan Sarıyer’dedir. İlçe başkanlığımıza 3. gelişim ve her seferinde de teşkilatımız yaptıklarıyla adeta göz kamaştırıyor. Çünkü çok güçlü bir ilçe başkanımız ve fedakar teşkilatımız var. İçerisinde bulunduğumuz pandemi nedeniyle kongrelerimizi sınırlı sayıda ve sürede yapmak durumunda kaldık. Fakat inanıyorum ki, Murat Kemer Başkanımızın elinde yüzlerce yeni üye formu bulunuyor. Kongre sürecinden sonra bu formları işleme alacağız. Yıl sonuna kadar da çok yoğun bir şekilde üye çalışması yapacağız.” ifadelerini kullandı.

blank

Continue Reading

Genel

MetroPoll’den flaş anket! İki isimden Erdoğan’a rekor fark

Published

on

blank

MetroPOLL Araştırma’nın Kurucusu ve Yöneticisi Özer Sencar, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için yapılan son anketi açıkladı.

MetroPOLL Araştırma’nın kurucusu ve yöneticisi Prof. Dr. Özer Sencar’ın “Olası cumhurbaşkanlığı seçimi senaryoları” başlığıyla Twitter hesabından paylaştığı ve 26 bölgede, 1752 kişiyle 16 Nisan-21 Nisan tarihleri arasında yapılan çalışmaya göre, Erdoğan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yüzde 49,7’ye yüzde 38,8, ABB Başkanı Mansur Yavaş’a yüzde 49,4’e yüzde 37,5, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e ise yüzde 42,5’e yüzde 38,5’le mağlup oluyor.

Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu karşısında yüzde 42.5’e yüzde 39.7 gibi küçük bir farkla kazanıyor.

Ankete göre “Olası cumhurbaşkanlığı seçimi muhtemel senaryoları” şöyle:

 

blank

Continue Reading

Popüler