Connect with us

Siyaset

Sarıyer Belediyesi’nde Deprem….

Published

on

blank

Sevgili okuyucularımız, Sarıyer Son Baskı gazetemizin yeni yazarı “Son Kalem”in gündeme bomba gibi düşen ilk haberinin devamı geldi.

İşte Son Kalem’in yeni haberi:

27 Temmuz 2016 tarihinde yapmış olduğumuz haberde  (http://sariyersonbaski.com/genel/ozel-haber-hangi-belediyeler-mobbingci linkinden okuyabilirsiniz.) Bazı CHP’li belediyelerde, darbe kalkışmasının ardından görevden almalar ve mobbing söylentilerini gündeme taşımıştık.Haberimizin ardından sadece birkaç günün geçmesiyle birlikte, Sarıyer Belediyesi’nin Sarıyerliler tarafından en sevilen müdürlerinden Veterinerlik İşleri Müdürü Ayhan Akbulut’un görevden alındığı haberi, gündeme bomba gibi düştü.

Haber kaynaklarımızdan ulaştığımız bilgilere göre, Ayhan Akbulut’un görevden alınmasının ardında, daha önce Veterinerlik Müdürlüğü’ne ait ihaleyi, yetkisi olmamasına rağmen Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından usülsüzce yapmak istemesi nedeniyle görevden alındığı iddia edilen eski Destek Hizmetleri Müdürü Necmi Akçal ve ona destek veren Belediye Başkan Yardımcısı ve meclis üyelerinin olduğu belirtilmektedir.

Necmi Akçal’ın, kısa bir süre önce sahte teminat mektubu yaratarak ihalede usulsüzlük yaptığı ve bunun fark edilmesiyle beraber, olayın başkan yardımcısı ve meclis üyeleri tarafından Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e taşınması sonucunda görevden alındığı iddia edilmişti.

Eski Destek Hizmetleri Müdürü olan Necmi Akçal’ı, alındığı göreve yeniden taşımayı düşünen bazı belediye yöneticilerinin bu usulsüzlük olayının gündeme gelmesinden korktukları ifade edildi.Bu sebeple, bazı belediye yöneticilerinin Ayhan Akbulut’un görevinden alınmasının doğru olduğu şeklinde Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e baskı yaptıkları ve de bu baskılar sonucunda görevden alma olayının gerçekleştiği iddia edildi. Ayrıca Sarıyer’in veteriner meclis üyesi Mustafa Oktay Aksu’nunda hayvan bakım birimlerindeki mama ihalelerini kendisinin almak istediği ya da kendi istediği kişilere verilmesi konusundan ötürü Ayhan Akbulut ile arasında sorunlarında olduğu iddia edilmekteydi. Edinilen bilgiye göre, boşalan Veterinerlik Müdürlüğü’ne Şişli’den bir veterinerin getirildiği belirtildi.

Şimdi biz Sarıyer Son Baskı gazetesi olarak soruyoruz:

  • Veterinerlik Müdürü Ayhan Akbulut’un görevden alınmasının sebebi kamuoyuna açıklanacak mı?
  • Bu görevden almadan sonra neden Sarıyer’in içinden biri değilde, ilçe dışından biri Veterinerlik Müdürü olarak seçildi?Bu konuda kamuoyu aydınlatılacak mı?
  • Veterinerlik Müdürü Ayhan Akbulut gibi Sarıyer Belediyesi’nin içinde bulunan birkaç tane Sosyal Demokrat müdürden birinin görevden alınması tamamen rastlantı mıdır? Yoksa birilerince özel olarak mı hedef seçilmiştir?
  • Veterinerlik Müdürü Ayhan Akbulut’un görevden alınmasının ardında, Necmi Akçal’ın müdürlüğünce yapmasına müsaade etmediği ihale ve sahte teminat mektubu iddiası var mıdır?
  • Eski Destek Hizmetleri Müdürü Necmi Akçal’ın yeniden göreve getirilmesi konusunda kimler baskı yapmaktadır ve bu göreve yeniden getirilecek midir?

Bu soruları kamuoyuna saygılarımız ile iletiyoruz..

1 Comment

1 Comment

  1. Nur

    24 Kasım 2016 at 12:56

    BİZ HAYVANLARA NASIL MUAMELE ETTİĞİYLE İLĞİLİYİZ, BARINAKTAKİ EZİYETLERE, ÖLÜMLERE GÖZ YUMMUŞTUR, UMARIM BUNDAN SONRA HAYVANLARDAN UZAK DURUR, MASUMLARA DEĞER VERMEYEN HERKESİ İLAHİ ADALETE HAVALE EDİYORUM, YAŞATTIKLARINI YAŞASIN,O KOLTUKLAR KİMSEYE KALMIYOR, MASUMLARA ACIMASIZ DAVRANANLARA DUYURULUR,

Bir Cevap Yazın

blank
blank
blank