Connect with us

Genel

Son Dakika: İstinye’deki ABD Konsolosluğu önünde hareketlenme…(ÖZEL HABER)

Published

on

blank

ÖZEL HABER – ABD Başkanı Trump’ın, “Kudüs bölünmemiş bir şekilde İsrail’in başkenti olacak sözlerinin ardından, İstinye’deki ABD Başkonsolosluğu önünde hareketlilik yaşanmaya başladı. 

ABD Başkanı Donald Trump, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile birlikte “Yüzyılın Planı” adını verdiği Orta Doğu Barış Planı’nı açıkladı. Planda Kudüs’ün bölünmemiş bir şekilde İsrail’in başkenti olması öngörülüyor. Planı “Bu vizyon geçmiştekilerden çok farklı” diyerek duyuran Trump, damadı Jared Kushner’in yönetiminde hazırlanan yeni planını “Geçmiştekiler çok ayrıntılı önerilerdi, ve çok ayrıntılı olduğu için de başarılması zor önerilerdi. Kesin ve taktik çözümlere ihtiyacımız var” sözleriyle savundu.

İSTİNYE’DE HAREKETLİLİK BAŞLADI

Trump’ın bu sözleri, İslam ülkelerini ayağa kaldırdı. Sosyal medyada birçok kişi, “Kudüs Müslümanlarındır” paylaşımını yaptı. İstinye’de ABD Başkonsolosluğu önünde de harektlilik oluştu. Birçok vatandaş tepki göstermek için ABD Başkonsolosluğu önünde toplandı. Polis, barikatlarla birlikte geniş güvenlik önlemleri aldı.