Connect with us

Siyaset

SON DAKİKA: ÜNLÜ GAZETECİ CANLI YAYINDA MESLEĞİNİ BIRAKTI!

Published

on

blank

CNN Türk’teki Medya Mahallesi programına son verilmesinin ardından, yaklaşık 2 yıldır yayın hayatına Halk TV’de devam eden Ayşenur Arslan, hapiste 146 gazeteci varken, daha fazla devam edemeyeceğini belirterek, programı sonlandırdığını duyurdu.

Usta gazeteci Ayşenur Arslan, bugünkü programında “Bazen susmak en güçlü feryattır. Medya mahallesinde artık yolun sonuna gelmiş bulunuyorum. Ben Türkiye’nin geldiği noktada, 146 gazetecinin cezaevinde olduğu bir ülkede “mış gibi” yapamayacağım. Normalmiş gibi yapamayacağım. Susarak bağırıyorum. Hoşçakalın!” anonsunu yaptı.

blank

Arslan’ın, programında sık sık ağırladığı gazeteci Hüsnü Mahalli hakkında dün tutuklama kararı verilmiş, böylece hapisteki gazeteci sayısı 146’ya ulaşmıştı. Ayşenur Arslan, geçen hafta da gazeteci-yazar Umur Talu’nun gazetecilik hayatını “kendisinin, medyanın ve ülkenin sağlık sorunlarını” gerekçe göstererek sonlandırdığını hatırlatarak, şöyle dedi; “Dostlarım bana aman bırakma diyorlar. Ancak ben burada olduğum sürece, her şey size normalmiş gibi gelecek. Sizler, benim söylediklerimle bir parça tatmin olacaksınız. Olmayın. Kendi sözlerinize, kendi ifadelerinize sahip çıkın”

 

Click to comment

Bir Cevap Yazın