Connect with us

Siyaset

YENİ BAŞBAKAN KABİNE HAZIRLIĞINDA

Published

on

blank

Ahmet Davutoğlu’ndan görevi devralan Binali Yıldırım,”Cumhurbaşkanımız ne zaman müsait olursa o zaman listeyi sunacağız.” dedi.

AKP Genel Başkanı Binali Yıldırım, hükümeti kurma görevini almasının ardından başlayan süreç hakkında açıklamalarda bulundu. Yıldırım, “Cumhurbaşkanımız ne zaman müsait olursa o zaman listeyi sunacağız” dedi. Yıldırım’ın AKP Genel Merkezi’ne gelişinde Genel Başkan girişi yerine normal girişi kullanması dikkat çekti.

Binali Yıldırım, AKP Genel Merkezi girişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Hükümet kurma süreci hakkında bilgi veren Yıldırım, “Hükümet kurulma sürecinin nasıl yapılacağı belli. Hükümetin kuruluşu, Bakanlar Kurulu’nun belli olması, Meclis’te programın okunması, programın müzakeresi ve güvenoylaması. Takvim çok net. Türkiye’de ilk defa hükümet kurulmuyor” dedi. Kabine listesinin hazırlandığını söyleyen Yıldırım, “Cumhurbaşkanımız ne zaman müsait olursa o zaman listeyi sunacağız. Türkiye’de çok önemli bir zirve yapılıyor. Program bittikten sonra, biz de bu arada çalışmalarımızı, istişarelerimizi yapacağız. Kısa sürede hallolur işler.” diye konuştu.

Click to comment

Bir Cevap Yazın