Connect with us

Siyaset

Flaş gelişme: AKP ve MHP 6 ili daha kaybediyor

Published

on

blank

Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, AKP ve MHP’nin 5 büyükşehir ve 1 il belediyesini daha kaybedeceğini açıkladı.

Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz’dan AKP ve MHP’yi şoke edecek yerel seçim yorumu.

31 Mart Yerel Seçimleri’nde başta İstanbul, Ankara, Adana ve Antalya, gibi büyükşehirleri kaybeden AKP ve MHP olası bir yerel seçimde 6 büyükşehir ve il belediyesini daha kaybedecek.

Kemal Özkiraz kişisel Youtube kanalında bugün belediye seçimi olsa AKP’nin elindeki Bursa, Balıkesir, Denizli, Uşak ve Samsun belediyeleri ile MHP’nin elindeki Manisa Belediyesi’nin CHP ve İYİ Parti’ye geçeceğini açıkladı.

Kemal Özkiraz, AKP ve MHP’nin kaybedeceği CHP ve İYİ Parti’ye geçecek olan belediyeleri sosyal medya hesabından yaptığı şu açıklama ile duyurdu:

 

“Bugün seçim olsaydı

BURSA, BALIKESİR CHP’YE

MANİSA, SAMSUN,DENİZLİ ve UŞAK İYİ PARTİYE GEÇECEK DURUMDA.

HÜKÜMETİN PERFORMANSI BELEDİYELERE DE YANSIYOR.”

Genel

Koronavirüse yakalanan Muharrem İnce hastaneye kaldırıldı

Published

on

blank

CHP’yle yollarını ayırıp yeni parti kurma hazırlıklarını sürdüren Muharrem İnce, koronavirüse yakalanmıştı. Son dakika gelişmesine göre İnce, hastaneye kaldırıldı.

24 Haziran seçimlerinde CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olan, ardından ‘Memleket Hareketi’ni başlatarak CHP’den istifa eden ve parti kurma çalışmaları devam eden Yalova eski milletvekili Muharrem İnce, önceki gün koronavirüse yakalandığını duyurdu. İnce, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Corona test sonucum pozitif çıktı. Benimle temaslı olanların test yaptırmalarını ve kendilerini karantinaya almalarını rica ediyorum. Arayan, soran, mesaj atan herkese çok teşekkür ederim. Sağlığınıza dikkat edin, sağlıklı, güzel günlerde buluşacağız” ifadelerini kullanmıştı.

İnce’nin tedavisinin Ankara Şehir Hastanesi’nde devam ettiği, sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Continue Reading

Genel

Son dakika: Polisler, CHP Sarıyer’in pankartını indirdi

Published

on

blank

CHP Sarıyer’in ilçe binasına astığı, “128 milyar dolar nerede” pankartı, savcılık talimatıyla polisler tarafından indirildi.

CHP’nin Türkiye genelinde bilboard, il ve ilçe binalarında astığı, “128 milyar dolar nerede” pankartı, iktidar partisi AKP’nin talimatıyla polis tarafından indirilmeye başlandı. Kurum, kişi veya kişilerin adının geçmediği, sadece “128 milyar dolar nerede” sorusunun sorulduğu pankartlar, “Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçu sayıldı. Savcılığın jet hızıyla verdiği karar sonrasında polisler, CHP’nin il ve ilçe binalarına gelerek pankartları indirmeye başladı.

PANKARTIN İNDİRİLMESİNE MÜSAADE ETMEDİLER

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, Kadın Kolu Başkanı Sunay Sevinç, ilçe yöneticileri, gençlik kolları ve bazı partililer, CHP Sarıyer ilçe binasına asılan pankartın indirilmemesi için ilçe binasında beklediler. Polislerin savcılık kararını yazılı olarak getirmesinin ardından ilçe başkanı Yalınkılıç’tan pankartın indirilmesi istendi. Ancak Yalınkılıç, pankartı indirmeyeceklerini ifade etti. Polisler ise savcılık kararıyla pankartı kendilerinin indireceğini belirtti ve vinç ile pankartı indirildi.

Pankartın indirilmesinin ardından CHP Sarıyer Gençlik Kolları, pankartın yerine Atatürk’ün posterini astı.

Continue Reading

Genel

DSP Sarıyer’den TDP Sarıyer’e ziyaret

Published

on

blank

DSP Sarıyer İlçe Başkanı Alaaddin Pınarbaşı, TDP Sarıyer İlçe Başkanı Murat Kemer’i makamında ziyaret etti. Türkiye’nin ve Sarıyer’in genel meseleleri konuşuldu.

Sarıyer’de partilerin karşılıklı ziyaretleri devam ediyor. Demokratik Sol Parti İlçe Başkanı Alaadin Pınarbaşı, ilçe yöneticisi Ali Musa Sönmez ilçe gençlik kolları başkanı Gülçin Erdoğ eşliğinde Türkiye Değişim Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Murat Kemer’i makamında ziyaret etti. Gerçekleştirilen nezaket ziyaretinde Türkiye’nin ve Sarıyer’in genel meseleleri konuşuldu. Çözüm önerileri konusunda fikir birliğine varıldı.

 

Continue Reading

Popüler