Connect with us

Siyaset

Flaş gelişme: AKP ve MHP 6 ili daha kaybediyor

Published

on

blank

Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, AKP ve MHP’nin 5 büyükşehir ve 1 il belediyesini daha kaybedeceğini açıkladı.

Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz’dan AKP ve MHP’yi şoke edecek yerel seçim yorumu.

31 Mart Yerel Seçimleri’nde başta İstanbul, Ankara, Adana ve Antalya, gibi büyükşehirleri kaybeden AKP ve MHP olası bir yerel seçimde 6 büyükşehir ve il belediyesini daha kaybedecek.

Kemal Özkiraz kişisel Youtube kanalında bugün belediye seçimi olsa AKP’nin elindeki Bursa, Balıkesir, Denizli, Uşak ve Samsun belediyeleri ile MHP’nin elindeki Manisa Belediyesi’nin CHP ve İYİ Parti’ye geçeceğini açıkladı.

Kemal Özkiraz, AKP ve MHP’nin kaybedeceği CHP ve İYİ Parti’ye geçecek olan belediyeleri sosyal medya hesabından yaptığı şu açıklama ile duyurdu:

 

“Bugün seçim olsaydı

BURSA, BALIKESİR CHP’YE

MANİSA, SAMSUN,DENİZLİ ve UŞAK İYİ PARTİYE GEÇECEK DURUMDA.

HÜKÜMETİN PERFORMANSI BELEDİYELERE DE YANSIYOR.”

Genel

Sarıyerli siyasetçi TDP Kadın Kolları Genel Başkanlığı’ndan istifa etti

Published

on

blank

Sarıyerli siyasetçi, Mustafa Sarıgül’ün genel başkanlığını yaptığı Türkiye Değişim Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Canan Ceylan, partisinden istifa ettiğini sosyal medya hesabından duyurdu.

Mustafa Sarıgül’ün genel başkanlığını yaptığı Türkiye Değişim Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Canan Ceylan, bugünden sonra partisi ile hiçbir bağının kalmadığını açıkladı.

Ceylan sosyal medya hesabından duyurduğu istifası ile ilgili yaptığı açıklamada, “Biz hak hukuk adalet için çıktık bu yola. Ama haksızlık, adaletsizlik ve de hukuksuzluğun karşısında omurgalı dik duruşumuzdan hiç taviz vermedik. Bunun içindir ki, yapılan adaletsizliğin karşısında duracağız tabiî ki. TDP ile hiçbir bağım kalmamıştır” ifadelerini kullandı.

Continue Reading

Genel

İstanbul Yaşam Derneği Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti

Published

on

blank

İstanbul Yaşam Derneği Başkanı Çetin Soysal ve yönetim kurulu üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki makamında ziyaret etti.

Ankara’da temaslarda bulunan İstanbul Yaşam Derneği Başkanı Çetin Soysal ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederek İstanbul Yaşam Derneği’nin çalışmaları ve önümüzdeki dönem yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

İstanbul Yaşam Derneği Başkanı Çetin Soysal ziyarette CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na İstanbul’da AKP iktidarının yaratmış olduğu tarihsel ve kültürel tahribatlardan örnekler verdi.

Soysal, “1924 yılında Atatürk’ün isteğiyle kurulan Heybeliada Sanatoryumu’nun Diyanet İşleri Başkanlığı’na tahsis edilmesine ilişkin işlemin iptali için çalışmalar yapıyoruz. 200 dönümlük arazisinin İslami Eğitim Merkezi adı altında Diyanet İşleri Başkanlığı’na devredilmesi İstanbul’da Atatürk’ün yaratmış olduğu önemli eserlerin yok edilmesi anlamına geliyor. Atatürk’ün ve cumhuriyetimizin değerlerine İstanbul Yaşam Derneği olarak sahip çıkmaya çalışıyoruz. Bu tür değerlerimizin yok edilmesine seyirci kalmayacağız. İstanbul Yaşam Derneği olarak yakın zamanda çalışmalarımızı kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.

İstanbul Yaşam Derneği’nin çalışmalarını geçmiş dönemden beri yakından takip etiğini belirten CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da, ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirdi.

Kılıçdaroğlu, “Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. AKP iktidarının sonu geldi. İstanbul uzun yıllar büyük tahribat altında kaldı, tarihsel-kültürel miraslarımız ranta açıldı. Neyse ki buna İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni kazanarak bir nebze olsun dur diyebildik, ama genel iktidar bu tür tahribatlara devam ediyor. Sizlerin yapmış olduğu hukuki ve kamuoyu oluşturma çabalarınızı İstanbul’un tahribatını önleme konusunda önemli görüyorum” ifadelerini kullandı.

Ziyarete, İstanbul Yaşam Derneği Üyelerinden Sarıyer’in önemli siyasetçilerinden Erdal Sarıgöl ve CHP Sarıyer İlçe Saymanı Jülide Kızıltepe de katılım sağladı. Ziyaretin anısına CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Yaşam Derneği Üyeleri hatıra fotoğrafı çektirdi.

Continue Reading

Genel

Yalınkılıç’tan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü mesajı

Published

on

blank

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, basın emekçilerini unutmadı ve 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü için bir mesaj yayımladı.

İşte Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç’ın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü için yayımladığı mesaj:

Değerli basın emekçisi gazetecilerimiz;

 

Demokrasinin en temel haklarından biri olan haber alma ve bilgi edinme özgürlüğünün temelini oluşturan habercilik mesleğiniz demokrasinin varlığına büyük bir katkı sağlamakta; toplumun bilincini artırmak, kamuoyu oluşturmak, kamuoyunun bilgilendirilmesini sağlamak ve gerçekleri araştırmak gibi çok önemli görevleri de yerine getirmektedir.

Ekonomik krizin tüm yurttaşları olumsuz etkilediği, hayatın her alanında haksızlıkların ve hukuksuzlukların olduğu ülkemizde, gazeteciler işsizlik ve güvencesizlikle çalışmaya zorlanmaktadır. Ayrıca kanunun tanıdığı haklar budanmakta, kalemleri üzerindeki baskılar artmaktadır.

Bu mesleğinizi icra ederken yaşadığınız tüm olumsuzlukların son bulması aynı zamanda biz siyasetçilerin sorumluğundadır ve bunun için de mücadelemizi vermekten geri durmayacağımızı da bilmelisiniz.

Ülkemizin doğru ve tarafsız bilgiye daha çok ihtiyaç duyduğu bu dönemde mesleklerini icra eden başta Sarıyer’imizin yerel basın emekçileri olmak üzere, tüm basın emekçilerimizin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü” kutlar, mesleğini icra ederken hayatını kaybeden gazetecilerimize de saygılarımı sunuyorum.

 

Sevim YALINKILIÇ

CHP Sarıyer İlçe Başkanı

Continue Reading

Popüler

blank