Connect with us

Genel

Sarıyerli muhtarlar Elazığ için seferber oldu

Published

on

blank

Elazığ Sivrice’de 6.8 büyüklüğünde meydana gelen depremden sonra Sarıyerli muhtarlar harekete geçti. “Her evden bir battaniye” kampanyası başlatan Sarıyerli muhtarlar, pazar günü saat 18.00’e kadar muhtarlıklarla iletişime geçilmesi duyurusunu yaptı.

Dün akşam Elazığ’ın Sivrice ilçesi merkezli saat 20.55’de 6.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Meydana gelen depremde birçok bina yıkılırken, en az 22 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 1000’in üzerinde ise yaralının olduğu belirtildi. Enkaz altında ise arama çalışmaları devam ediyor. Binlerce vatandaşımız Elazığ’da ve çevre illerde geceyi, eksi 12 dereceye varan sıcaklıklarla birlikte dışarda geçirdi. Hasarlı birçok binanın da bulunduğu Elazığ ve Malatya için ise Sarıyerli muhtarlar da harekete geçti.

“HER EVDEN BİR BATTANİYE”

Sarıyerli muhtarlarımızın yaptığı ortak duyuruda, “Elazığ ve Çevre İllerimizde meydana gelen Deprem için “Her Evden Bir Battaniye, Giyecek ve Yiyecek” kampanyamıza en geç 26.01.2020 Pazar günü saat 18:00’e kadar desteklerinizi bekliyoruz. Yardımlarınızı muhtarlıklarımıza ulaştırabilirsiniz” denildi.