Connect with us

Genel

Sarıyerliler hastanesini geri istiyor

Published

on

blank

Sarıyer Belediyesi CHP Önceki Dönem Meclis Üyesi Aysin Günen ve Merkez Mahallesi Muhtarı Sinan Yüksel, Sarıyer İsmail Akgün Devlet Hastanesi’nin yeniden hizmete girmesi için destek çağrısı yaptı.

Sarıyer Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin hizmete girmesiyle birlikte, Sarıyer İsmail Akgün Devlet Hastanesi sadece acil bölümüyle hizmet vermeye devam etmişti. Kozdere’deki yeni hastanede yaşanan ve bir türlü bitmek bilmeyen sorunlardan ötürü ise vatandaşlar, İsmail Akgün Devlet Hastanesi’nin daha geniş kapsamda yeniden sağlık hizmeti vermesini istiyor. Konuyla ilgili Sarıyer Belediyesi CHP Önceki Dönem Meclis Üyesi Aysin Günen, sosyal medya üzerinden imza kampanyası başlattı ve bir günde 500’den fazla imza topladı. Mevcut toplanan imzalarda da 5 bine yaklaşıldığı öğrenildi.

MERKEZ MUHTARI SİNAN YÜKSEL’DEN ÇAĞRI

Merkez Mahallesi Muhtar Sinan Yüksel, Sarıyerlilerin hastanesini geri istemesiyle ilgili bir çağrı yaptı. Yaptığı çağrıda Yüksel, “Değerli Sarıyerliler; Cuma günü saat 14:00’te tüm dostlarımızı İsmail Akgün Devlet Hastanesi önünde yapacağımız kampanyamıza bekliyoruz. Ayrıca imza kampanyamız tekrar başlamıştır, şu ana kadar toplamış olduğumuz 4.000 imzamız mevcuttur. Cuma günü Hastane önünde de imza toplamaya devam edeceğiz. Ayrıca imza vermek isteyen vatandaşlarımızın muhtarlığımıza gelerek kampanyaya katılmalarını arz ederim. Özellikle şunu belirtmek isterim ki, bizim asıl amacımız hastanemizin 1 Kasım 2018 tarihine kadar olduğu gibi, haftanın her günü ve her saati özellikle “Acil Servisinin” açık olması için sesimizi yetkililere duyurmaktır. Bu hastane senin veya benim değil, tüm Sarıyerlilerin, yani hepimizindir.
Katkılarınız ve destekleriniz için şimdiden hepinize çok teşekkür eder, sağlıklı yarınlar dilerim. Cuma günü görüşmek üzere…”

YENİ HASTANEDEN MEMNUN DEĞİLLER

Sarıyerli vatandaşlar, Kozdere’de faaliyete geçen Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden memnun olmadıklarını dile getiriyorlar. Gazetemize açıklamalarda bulunan bazı vatandaşlar, yeni hastanede doktorların vatandaşlarla yeteri kadar ilgilenmediğini, stajyer gibi doktorların hizmet verdiğini, çalışan personellerin yaklaşımının genel olarak kötü olduğunu belirttiler. İsmail Akgün Devlet Hastanesi’nde bir aile ortamı olduğunu ifade eden bir vatandaş, “Yeni hastanede personele bir şey sorduğumda, beni başından yollamak istercesine cevap veriyor. İkinci soruyu sormaya çekiniyorsun. Doktorun yanına tedavi olmaya gittiğinde de benzer durumla birkaç kez karşılaştım. Tansiyonum çok yüksekti. Ayakta zor duruyordum. Bana, ‘Hastaların tansiyonuna bakmıyoruz’ gibi bir cevap verdi. Şaşırdım. Etrafımda da bu gibi çokça şikayetler duydum. İsmail Akgün’de doktorlarımızla bir aile gibiydik. Çalışan personelde, hastaneye gelen vatandaşlara çok saygılı davranıyordu. Hastane belki küçüktü; ama derdimizi anlatabiliyorduk. Doktorlarımız bizimle daha yakından ilgileniyordu. Sarıyerli bir vatandaş olarak hastanemizin yeniden hizmete girmesini istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sarıyer Son Baskı gazetesi olarak, Sarıyerli vatandaşlarımızın hastanelerini geri isteme talebine ses vermeye devam edeceğiz.

blank
blank
blank