Connect with us

Genel

Sivil Oluşum Sarıyer’in 8 Mart etkinliği büyük ses getirdi

Published

on

blank

Sivil Oluşum Sarıyer, ilk etkinliğini 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde gerçekleştirdi. Türkland isimli tiyatro oyununa 500’ün üzerinde kişi katılım sağladı.

Sarıyer’in yeni sivil toplum hareketi olan Sivil Oluşum Sarıyer, ilk etkinliğini 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde gerçekleştirdi. Cumhuriyetçi Eğitim Vakfı Sarıyer Şubesi ile birlikte gerçekleştirilen etkinlikte, GÖÇ ile kimliğinden, vatanından kopartılmış bir kız çocuğunun, iki arada, bir derede süren hayatını irdeleyen TÜRKLAND oyunu sahne aldı. 500’ün üzerinde kişinin katılım sağladığı oyun büyük beğeni aldı. Etkinliğe Kültür ve Turizm Eski Bakanı Ercan Karakaş ile ÇYDD Sarıyer Şubesi Başkanı Gül Çağlayan, ADD Sarıyer Şubesi Başkanı Fahrettin Serdaroğlu, DİSK Tekstil İşçileri Merter Şube Başkanı Asalettin Arslanoğlu ve Sarıyer’in birçok muhtarı katılım sağladı. Ressam Zehra Aral’ın ise rahatsızlığından ötürü katılım sağlayamadığı ve mesaj yolladığı belirtildi. Aral mesajında, “Emek, barış, kardeşlik ve dostluk için değerli savaşımınıza saygılar sunuyorum.” ifadelerine yer verdi.

Türkland oyununun bir bölümünde Madımak Katliamı’ndan da bahsedilince, seyirciler göz yaşlarına hakim olamadı. Oyun sonrasında “Türkland” oyununu sahneleyen Dilşah Budak Sarıoğlu ve Ilgıt Uçum ile birlikte Kültür ve Turizm Eski Bakanı Ercan Karakaş’a ve İmam Hüseyin Cemevi Başkanı Ferhat Yıldız’a çiçek takdim edildi.

blank

blank blank