Connect with us

Çetin Ali Aytaç yazdı

ÇETİN ALİ AYTAÇ YAZDI : SOYKIRIM YALANI ve TÜRK SİYASETİ

Published

on

blank

Tarih : 2 Haziran 2016

Yer : Almanya Parlamentosu

Osmanlı İmparatorluğu’nda 1915 yılında yaşanan sözde “Ermeni soykırımı” Almanya parlamentosunda kabul edildi.

Evet, tarih bugünü asla unutmayacak.Emperyalizmin yıllardır Türkler üzerinde oynadığı oyunun bir parçasıdır bu yalan..

Kendi katliamlarını, masum insanların canına kastetmelerini görmezden gelenler, bugün kanıtlanmamış bir durumu soykırım olarak kabul ettirmeye çalışıyorlar.Peki, 1.Dünya Savaşı sırasında katledilen, tecavüze uğrayan Türkler’e ne olacak ! Bu yaşanan acı gerçekleri bir gün olsun gündeminize aldınız mı?Her fırsatta insan haklarından bahsediyorsunuz; ama herkesten daha çok taraflı davranıp, ayrımcılık yapıyorsunuz.

Öncelik olarak geçmişte kendi yaptığınız katliamları meclisinize taşımanız gerekirken, siz “Ermeni soykırımını” ön plana atıyorsunuz.Bununla birlikte Ortadoğu’da yaşattığınız tüm acıların örtbas olmasını istiyorsunuz.Ancak yaptığınız tüm soykırımlar tarihin sayfalarında yer almaktadır ve almaya da devam edecektir.

Almanya Federal Cumhuriyeti olarak, her defasında Türkiye’deki hükümet baskısından bahsediyorsunuz; ama siz değil miydiniz, Ergenekon ve Balyoz operasyonları olurken AKP hükümetine tam destek veren.Yıllarca bu faşist uygulamalarla ve yalanlarla onlarca insan haksız yere cezaevlerinde yattı.Bazıları burada hayatını kaybederken, bazıları da sağlığından oldu.Ancak hiçbiriniz bu yaşanan haksızlıklara ses çıkarmadınız.Şimdi kalkıpta kimseye demokrasi dersi vermeye kalkmayın.Türkiye bugün bu hallerdeyse, yıllarca övüp bitiremediğiniz, tam destek verdiğiniz AKP ve onun politikaları sayesinde bu haldedir.

TÜRK SİYASETİ…

Yıllardır Avrupa’da dönüp durur, bir emperyalizm yalanı olan Ermeni soykırımı.Türkiye’de ve Avrupa’nın bazı ülkelerinde soykırıma destek yürüyüşleri yapıldı.Tabi, en çok dikkat çekeni ise, Türkiye’de yapılan yürüyüşler ve ona verilen desteklerdi.

Türk siyaseti, özellikle de AKP hükümeti soykırım konusunda sınıfta kaldı.Soykırım yalanını ilk başta inkar etmemeleri, duruma ne kadar samimiyetle yaklaştıklarını göstermektedir.Şimdi durumu tanımıyoruz, diyorlar.2012 yılında soykırımı AKP’den bazı vekillerin tanıdığı gibi, o dönemde ortağı olan Gülen cemaati de, soykırım yok, denemez demişti.Bu konu; dün liberaldim, bugün siyasal islamcıyım demeye gelmez.

Muhalefet partilerinin de durumu farksızdır.HDP zaten Ermeni soykırımının olduğunu 1 Kasım seçimlerinden öncede savunmuştu.CHP içerisinde de başta Sezgin Tanrıkulu olmak üzere bazı vekiller de soykırıma destek yürüyüşüne katılarak, desteklerini vermişti.

Hal böyleyken, biz içeride bir bütün olamazken, dışarıda sadece kendine demokrat olanlar bize bugün her istediğini yapmaya devam edecektir.Bugün bir olmamız gerekiyorsa, öncelik olarak çürük elmaları ayırmamız gerekmektedir.

Türkler’in geçmişte yaşadığı zulümleri görmezden gelenler, bugün bizlere hiçbir şey dayatamaz.Gerçek demokrasi mücadelesi, emperyalizme boyun eğmemekten başlar.

Bugün daha güçlü bir sesle söylüyorum: “ERMENİ SOYKIRIMI EMPERYALİST BİR YALANDIR.”

Click to comment

Bir Cevap Yazın

blank
blank
blank