Connect with us

Genel

İYİ Parti Sarıyer’den Uskumruköy’deki arazinin satışına tepki

Published

on

blank

İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı, Sarıyer Belediyesi’nin Uskumruköy’deki arazisini satışa çıkarmasına tepki gösterdi.

Uskumruköy’de Sarıyer Belediyesi’nin arazisini satışına tepki gösteren İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur ve ekibi, konuyla ilgili basın açıklaması yaptı. Temur, yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:

Bugün burada Sarıyer Belediyesinin arazi satışlarına bir yenisini eklemesine itiraz etmek için toplanmış bulunmaktayız.

Sarıyer Belediye Meclisinin 2023 yılı Ocak ayı içinde aldığı kararla, arkamızda gördüğünüz 1450 Ada 11 Parselde bulunan2942 Metrekarelik arazinin satışı için; Belediye Encümeni 30 Kasım tarihinde karar almış ve Sarıyer Belediyesi 21 Aralık 2023 tarihi için ihale günü belirlemiştir.

Ve bu arazinin satışı 21 Aralık günü 66 Milyon TL muhammen bedelle yapılacaktır.

Sarıyer Belediyesine ve Belediye Başkanı Şükrü Genç’e soruyoruz.

Yaptığı uygulamalarla Belediye de israfı artıran, kiralık araç saltanatıyla bütçesini delik deşik eden sizin yönetiminizdeki Sarıyer Belediyesi, arazi satışlarıyla kendi kusurunu örtmeye mi çalışmaktadır?

Yıllardır yaptığı arazi satışlarıyla bütçesine gelir yazan ama bu gelirlerle 5 yıllık sürede Sarıyer İlçesinde hiçbir yatırım yapmayan, proje üretmeyen Sarıyer Belediyesi bu satıştan elde edeceği geliri nerede harcayacaktır?

Görev sürenizin bitmesine yani 31 Mart seçimlerine 3 ay kala böyle bir satış etik midir? Neden ihtiyaç duyulmuştur?

Sarıyer Belediyesi araziyi bazı inşaat şirketlerine söz mü vermiştir?

Belediyenin ve dolayısıyla vatandaşın arazisini satarak, mirasyedi Belediyecilik anlayışıyla hareket edilmesi doğru mudur?

Bu soruların mutlaka cevaplandırılmasını talep ediyoruz.

İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı olarak;

Bu arazi için önerilerimiz şunlardır.

Öncelikle Sarıyer Belediyesi bu arazi satış ihalesini iptal etmelidir.

Bu kadar yoğun konutun yapıldığı bölgede, bu arazi yeşil alan olarak muhafaza edilmelidir.

Fakat yıllardır hiçbir hizmet almadan yaşayan Sarıyerliler için burada sosyal projeler geliştirilmesi seçenekler arasında değerlendirilebilir.

Bu arazide İlçemizin ihtiyacı olan Huzur Evi, Gençler için Eğitim ve Kültür Merkezi, Sosyal Tesis, Spor Tesisi, Bilim Merkezi, çocuklar için park yapılabilir.

Bu kararı alan Belediye Encümen Üyelerini, Belediye Başkanı Şükrü Genç ve yönetimini derhal bu ihalenin iptali için karar almaya davet ediyoruz.

Halkın malını satarak, halkın parasını israfla çarçur etme dönemini artık sona erdirin.

Sarıyerlinin, Uskumruköy halkının hakkını, inşaat şirketlerine satıp, rant olarak sunan Sarıyer Belediyesi; bilin ki Sarıyerlinin hakkını kimseye yedirmeyeceğiz.

Sarıyer halkının arazilerini PARSEL PARSELSATTIRMAYACAĞIZ!!!

Genel

Cengiz Alp ve Erol Aydın’dan Seyit Torun’a Oktay Aksu tepkisi

Published

on

blank

Tarabya’nın efsane muhtarı Hasan Refet Üstün’ün cenaze törenine katılan CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, cami avlusunda partinin önemli isimlerinden Cengiz Alp ve Erol Aydın’ın tepkisiyle karşılaştı.

CHP Sarıyer’de belediye başkan adaylığı tartışması sürmeye devam ediyor… 94 yaşında hayatını kaybeden Tarabya’nın 64 yıllık muhtarı Hasan Refet Üstün’ün cenaze törenine katılan CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun’a Cengiz Alp ve Erol Aydın’dan sert Mustafa Oktay Aksu tepkisi geldi.

“ANKETLERDE EN SONUNCU ADAY”

Alp ve Aydın Seyit Torun’a, “Sarıyer halkının sesini dinlemediniz. Seçilme kriteri en düşük ve anketlerde en sonuncu olan adayı Sarıyer halkına rağmen aday yaptınız. Sarıyer’de CHP’nin çok rahat alacağı seçimi ciddi anlamda riske soktunuz. Kimsenin istemediği bir adayı dayatmaya hakkınız yok. Hiçbir kritere uymayan bu adayı neye dayanarak aday gösterdiniz? Sarıyer halkı bunun hesabını seçim sonrasında sizden soracaktır.” diyerek çok sert tepki gösterdi. Cengiz Alp’in ve Erol Aydın’ın bu tepkileri karşısında Seyit Torun ise sorunu çözeceğiz diyerek bulunduğu ortamdan hızlıca uzaklaştı.

Continue Reading

Genel

Şükrü Genç’ten Bahçeköy ziyareti

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı ve Bağımsız Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç, Bahçeköy Mahallesi esnafını ziyaret etti. Esnafın sorunlarını ve taleplerini dinleyen Başkan Genç’e, Sarıyer Belediyesi başkan yardımcıları, birim müdürleri ve çok sayıda Sarıyerli gönüllü eşlik etti.

Sarıyerlilerin her zaman yanında olan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, esnaf gezisinde ekonomiden etkilenen esnafın, Sarıyer için öneri ve taleplerini dinledi. Başkan Genç’e, Bahçeköy Mahallesi esnafı ve halkı yoğun ilgi gösterdi.  Ziyareti sırasında kendisini yolda gören vatandaşlar ve gençlerle fotoğraf çektiren Başkan Genç, Bahçeköy buluşmasının ardından, Çayırbaşı Özden sitesindeki vatandaşlarla bir araya geldi.

Continue Reading

Genel

Hüseyin Coşkun’dan KURSDER’e ziyaret

Published

on

blank

Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan Adayı Hüseyin Coşkun, KURSDER İstanbul’u ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

Meridyen Eğitim Kurumları Meridyen Ortaokulu Yerleşkesinde Sarıyer’de faaliyet gösteren Özel Okul ve Kurs kurucuları ve yöneticileriyle görüş alışverişinde bulunan Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan adayı Hüseyin Coşkun, eğitimcilerin sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi.

KURSDER İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve EGİDER Genel Sekreteri aynı zamanda Meridyen Eğitim Kurumları kurucularından Abdullah Alp ve Mustafa Akyasan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen görüşmeye, Meridyen Eğitim Kurumları, Kolezyum Eğitim Kurumları, Zekeriyaköy VİP Final Kurs, Zekeriyaköy Kampüs, Özel İlgi Okulları, Tarabya Çözüm Okulları, Pozitif Kurs Merkezi, Modüler Kurs Merkezi, İstinye Vega Kurs Merkezi, Sarıyer Oğuz Fen Bilimleri, Sarıyer VİP Final Kurs Merkezi ve diğer Kurum Kurucuları ve yöneticileri katıldı. Görüşmede Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcanlar, Sarıyer Halk Eğitim Merkezi Müdürü Temel Köroğlu, Eğitim Bir Sen Sarıyer Şube Başkanı Halil İbrahim Kahraman ve Ak Parti Sarıyer İlçe Başkan Yardımcısı Yusuf Korkmaz’da hazır bulundu.

Sarıyer özelinde eğitim öğretimde yaşanan sorunları, Sarıyer’in maddi imkanı yetersiz dezavantajlı gençlerinin sosyal belediyecilik anlayışı ile eğitime ulaşabilmeleri ile ilgili çözüm önerilerini dinleyen Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan adayı Hüseyin Coşkun, ‘Halkın teveccühüyle göreve geldiğimizin ilk ayında eğitim konusundaki konuları görüşmek üzere sizlerle belediyede toplantı yapacağız’ açıklamasını yaparken talepleri not aldı ve çözümü noktasında gereğinin yapılacağını belirtti.

KURSDER İstanbul Yönetim kurulu başkanı ve EĞİDER genel sekreteri ve Meridyen Eğitim Kurumları kurucusu Abdullah Alp, ziyaretinden ve sorunlarını dinleyerek çözüm sözü vermesinden ötürü Hüseyin Coşkun’a teşekkür ederken, seçim çalışmalarında başarılar diledi.

Continue Reading

Popüler

blank