Connect with us

Genel

İbrahim Temur: Kemal Kılıçdaroğlu Sarıyer’de açık ara farkla seçimi önde bitirir

Published

on

blank

İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, 14 Mayıs’ta yapılacak Genel Seçimler öncesinde gazetemize seçim sürecini değerlendirdi. Temur, “Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Sarıyer’de açık farkla seçimi önde bitirir.” dedi.

14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri öncesinde gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Çetin Ali Aytaç’a seçim süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulunan İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, İYİ Parti’nin iyi bir oyla çok sayıda milletvekili çıkaracağını ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimi ilk turda kazanacağını söyledi.

İşte İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur’un seçim süreciyle ilgili değerlendirmeleri:

Sarıyer’de seçim süreciyle ilgili çalışmalarınız nasıl gidiyor? Sarıyer’de değişim havasını görüyor musunuz?

Sarıyer’de net bir değişim rüzgarı var. Bir kere bu seçimde Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Sarıyer’de açık farkla seçimi önde bitirir. Bu ilgiyi, alakayı vatandaşlarımızdan net bir şekilde görüyoruz. Diğer taraftan, milletvekilliği seçimleri için de hem bizler, hem de CHP’li arkadaşlarımız çok iyi bir şekilde çalışıyoruz. Çok kıymetli adaylarımız var. İYİ Parti’nin listesinde de, son derece nitelikli adaylar bulunmaktadır. Halkımızdan da iyi bir karşılık alacağını görüyoruz ve iyi bir oyla meclise çok sayıda milletvekili göndereceğimize inanıyorum.

“SAHADA EN ÇOK KONUŞULAN KONU EKONOMİ”

Halkın sizlerden beklentisi nelerdir?

Sahada en çok konuşulan konu ekonomi! Vatandaşın alım gücünün düşmesi, hayat pahalılığı vatandaşlarımızı çok zor durumda bıraktı. O sebeple herkes yaşamının düzelmesini istiyor. Dolayısı ile tüm milletvekili adaylarından da, Cumhurbaşkanı adayımızdan da bekledikleri şey, ekonominin bir an evvel düzlüğe çıkartılması, buna uygun politikaların izlenmesi ve liyakatli kadroların göreve gelmesidir. Vatandaşlarımız önümüzdeki dönem enflasyonun düşmesiyle, hayat pahalılığının azalmasıyla mutlu olmaya başlayacaktır. Onun dışındaki diğer konular da gerçekten ikinci, üçüncü sırada kalıyor.

“SEÇİM İLK TURDA BİTECEK”

Seçim sonucunu nasıl görüyorsunuz? İlk turda biter mi?

Sahada gördüğümüz ve son gelen nitelikli birkaç anket sonucuna göre seçimin ilk turda biteceğini görüyoruz. Muharrem İnce’nin adaylıktan çekilmesinin bir psikolojik etkisi de olacaktır. İlk turda seçimi rahatlıkla kazanacağız gibi bir görüntü var. Bu konuda hiçbir tereddütümüz yok. Altı partinin bir araya gelmesi, toplumun tüm katmanlarının bir arada olması, derneklerin, vakıfların ve diğer siyasi partilerin önemli desteği bu işin ilk turda biteceğini, yüzde 50’nin üzerinde bir oy alacağımızı gösteriyor.

Genel

Özgür Özel’den Başkan Genç’e teşekkür

Published

on

blank

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM’de yaptığı grup toplantısında, haftasonu açılışı yapılan Büyükdere Atatürk Fidanlığı için Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür etti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM’de yaptığı grup toplantısında Pazar günü Sarıyer’de açılışını yaptığı Büyükdere Atatürk Fidanlığı’na değindi. Genel Başkan olarak yaptığı ilk açılışın önemine değinen Özel, bugüne kadar bu alanı koruyan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve yeşil alan olarak İstanbullulara kazandıran İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na teşekkür etti.

İMARA AÇMAYA DİRENEN ŞÜKRÜ GENÇ’E TEŞEKKÜR

Özgür Özel konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Pazar günü çok önemli bir binayı açtık. Sadece açarken eski dokusuna uygun olarak yapılmış o binaların içinde, kadınlarımız çalışma hayatı içinde olsun diye bir tane kreş, bir tane meslek edindirme kursu, İstanbul Vakfı’nın bursiyer öğrencilerinin gelip doğayla çiçekle iç içe olacakları alan, bir tarafı yeniden bahçıvanlık okulu. İnanılmaz güzel bir tesisti. Kurdelesini kestiğim ilk açılış olmasından büyük memnuniyet duydum. Oraya emek veren, geçmişten bu güne orayı imara açmaya direnen Belediye Başkanımız Şükrü Genç’e, meclis üyelerimize ve İstanbul’da yaptığı muhteşem işlerle İstanbulluların teveccühünü kazanan ve 31 Mart’ta rekor oyla yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olacak olan Ekrem İmamoğlu’na bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

 

Continue Reading

Genel

Sarıyer Belediyesi ekipleri Sarıyerliler için seferber oldu

Published

on

blank

Sarıyer’de etkisini gösteren yoğun yağış ve fırtına sonrasında mazgallar taştı, çatılar uçtu ve ağaçlar devrildi.  Sarıyer Belediyesi ekipleri yağıştan etkilenen bölgelere hızla müdahalede bulunuyor.

Sarıyer Belediyesi ekipleri,  sabah saatlerinden itibaren etkisini gösteren sağanak yağış ve lodos sonrasında Sarıyerlilerin olumsuz etkilenmemesi için çalışmalarını sürdürüyor. Aşırı yağıştan dolayı caddelerde oluşan su birikintilerine müdahale eden Fen İşleri ekipleri, mazgalları da temizliyor. Park Bahçeler ekipleri ise fırtına nedeniyle devrilen ağaçları ve kırılan dalları kaldırıyor. Ekipler kriz masasından gelen ihbarları değerlendirerek, sorun yaşanan noktalara tek tek giderek çalışmalarına devam ediyor.

blank

 

Continue Reading

Genel

İbrahim Temur özel kalem bütçesini eleştirdi

Published

on

blank

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2024 yılı bütçesinin kabul edilmesinden sonra İBB’nin özel kalem bütçesi üzerinden Sarıyer Belediyesi ile ilgili değerlendirme yapan İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, “Nasıl oluyor da Sarıyer Belediyesinin Özel Kalem Bütçesi, koskoca İBB’nin Özel Kalem Bütçesinin 4 katından fazla oluyor?” diye sordu.

İBB’nin 2024 yılı bütçesinin açıklanmasının ardından İBB’nin özel kalem bütçesi üzerinden Sarıyer Belediyesi’nin özel kalem bütçesini eleştiren İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, “İstanbul Büyükşehir Belediyesinin 2024 bütçesi, İBB Meclisinde kabul edildi. Öncelikle İstanbul’umuz için hayırlı olsun. Sarıyer için dikkatinizi çekmek istediğim konu şu; İBB’nin 2024 Özel Kalem Bütçesi 13.157.000 TL Peki Sizce Sarıyer Belediyesinin 2024 Özel Kalem Bütçesi ne kadar? Sarıyer Belediyesinin 2024 Özel Kalem Bütçesi 54.871.000 TL. Nasıl oluyor da Sarıyer Belediyesinin Özel Kalem Bütçesi, koskoca İBB’nin Özel Kalem Bütçesinin 4 katından fazla oluyor? Sarıyer Belediye Başkanı ve bu bütçeye Sarıyer Meclisinde kabul oyu veren Meclis Üyeleri nasıl oluyor anlatın!” diyerek tepkisini ortaya koydu.

Continue Reading

Popüler