Connect with us

Genel

İbrahim Temur: Kemal Kılıçdaroğlu Sarıyer’de açık ara farkla seçimi önde bitirir

Published

on

blank

İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, 14 Mayıs’ta yapılacak Genel Seçimler öncesinde gazetemize seçim sürecini değerlendirdi. Temur, “Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Sarıyer’de açık farkla seçimi önde bitirir.” dedi.

14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri öncesinde gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Çetin Ali Aytaç’a seçim süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulunan İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, İYİ Parti’nin iyi bir oyla çok sayıda milletvekili çıkaracağını ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimi ilk turda kazanacağını söyledi.

İşte İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur’un seçim süreciyle ilgili değerlendirmeleri:

Sarıyer’de seçim süreciyle ilgili çalışmalarınız nasıl gidiyor? Sarıyer’de değişim havasını görüyor musunuz?

Sarıyer’de net bir değişim rüzgarı var. Bir kere bu seçimde Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Sarıyer’de açık farkla seçimi önde bitirir. Bu ilgiyi, alakayı vatandaşlarımızdan net bir şekilde görüyoruz. Diğer taraftan, milletvekilliği seçimleri için de hem bizler, hem de CHP’li arkadaşlarımız çok iyi bir şekilde çalışıyoruz. Çok kıymetli adaylarımız var. İYİ Parti’nin listesinde de, son derece nitelikli adaylar bulunmaktadır. Halkımızdan da iyi bir karşılık alacağını görüyoruz ve iyi bir oyla meclise çok sayıda milletvekili göndereceğimize inanıyorum.

“SAHADA EN ÇOK KONUŞULAN KONU EKONOMİ”

Halkın sizlerden beklentisi nelerdir?

Sahada en çok konuşulan konu ekonomi! Vatandaşın alım gücünün düşmesi, hayat pahalılığı vatandaşlarımızı çok zor durumda bıraktı. O sebeple herkes yaşamının düzelmesini istiyor. Dolayısı ile tüm milletvekili adaylarından da, Cumhurbaşkanı adayımızdan da bekledikleri şey, ekonominin bir an evvel düzlüğe çıkartılması, buna uygun politikaların izlenmesi ve liyakatli kadroların göreve gelmesidir. Vatandaşlarımız önümüzdeki dönem enflasyonun düşmesiyle, hayat pahalılığının azalmasıyla mutlu olmaya başlayacaktır. Onun dışındaki diğer konular da gerçekten ikinci, üçüncü sırada kalıyor.

“SEÇİM İLK TURDA BİTECEK”

Seçim sonucunu nasıl görüyorsunuz? İlk turda biter mi?

Sahada gördüğümüz ve son gelen nitelikli birkaç anket sonucuna göre seçimin ilk turda biteceğini görüyoruz. Muharrem İnce’nin adaylıktan çekilmesinin bir psikolojik etkisi de olacaktır. İlk turda seçimi rahatlıkla kazanacağız gibi bir görüntü var. Bu konuda hiçbir tereddütümüz yok. Altı partinin bir araya gelmesi, toplumun tüm katmanlarının bir arada olması, derneklerin, vakıfların ve diğer siyasi partilerin önemli desteği bu işin ilk turda biteceğini, yüzde 50’nin üzerinde bir oy alacağımızı gösteriyor.

Genel

Sarıyer’de okuma yazma kursu öğrencilerinin mezuniyet heyecanı

Published

on

blank

Sarıyer Belediyesi’nin çalışanlarına yönelik açtığı İlkokul Bitirme Kursu’nu tamamlayan öğrenciler mezuniyet heyecanı yaşadı. Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende bir araya gelen mezunlar diplomalarını Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun, Eğitim Danışmanı Selçuk Dereci, Meclis Üyesi Hayrettin Dereli ve birim müdürlerinin elinden aldılar.

Çeşitli nedenlerle okulunu bitirememiş veya hiç okuma şansı yakalayamamış çalışanlara yönelik açılan İlkokul Bitirme Kursu öğrencilerinin diploma töreninde konuşma yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Bir toplumun kalkınmışlığı okur- yazar oranının artmasıyla ölçülür. Bu bağlamdan yola çıkarak 2009 yılında göreve geldiğimde açtığımız okuma yazma kursuna katılan bir annemizin sözünü hiç unutamam.  Yanıma gelerek kendisine okuma yazmanın dışında ikinci bir kimlik kazandırdığımızı söyledi. Bu o kadar kıymetli ki. Okuma yazma bilmeyen ama yıllar sonra kendine sunulan imkanlarla üniversiteye girmeyi başaran öğrencilerimiz var. Yaşadığımız her anın, her bir noktasında sorumluluklarımız var. Bunları yerine getirmek en büyük görevimiz” dedi.

Kurum içi eğitim çalışmaları kapsamında açılan ve 10 ay süren kursu tamamlayan Temizlik, Veteriner ve Destek Hizmetleri müdürlüklerinde çalışan 22 öğrenci ailelerinin de katıldığı törende diplomalarını alırlarken, duygularını Belediye Başkanı Şükrü Genç’e yazdıkları mektuplarla dile getirdiler.

Continue Reading

Genel

Pınar Mahallesi’nde duman kavgası: 1 yaralı

Published

on

blank

Sarıyer’in Pınar Mahallesi‘nde iki esnaf arasında “duman” kavgası yaşandı. Kavgaya iki esnafın yakınları da dahil olunca ortalık savaş alanına döndü. Polisin güçlükle ayırdığı kavgada 1 kişi yaralandı.

Kavga, Sarıyer’in Pınar Mahallesi Balabandere Caddesi‘nde dün akşam saatlerinde meydana geldi. İddialara göre cadde üzerinde bulunan tatlı dükkanına, arka duvarıyla bitişik olan kahvehaneden duman geldi. Tatlıcı, kahvehane sahibine dumandan rahatsız olduğunu ve engellemesini söyledi. İki esnaf arasında çıkan tartışma giderek büyüdü ve taraflar birbirlerini darbetmeye başladı. Kahvehane sahibinin kavga ettiğini gören aile bireyleri de kavgaya dahil oldu. Caddeye taşan kavgada kahvehane sahibinin yakınları, tatlı dükkanında bulunan masa ve sandalyeleri birbirlerine fırlattı.

BİR KADIN SOPA DARBESİYLE YARALANDI

İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen polisler kalabalık grubun kavgasını güçlükle ayırdı. Kavgada bir kadın başına aldığı sopa darbesi ile yaralandı. Sağlık ekipleri yaralı kadına ilk müdahaleyi olay yerinde yaptıktan sonra ambulansla hastaneye kaldırdı.

Polis ekipleri kavgaya karışan tarafları gözaltına alarak emniyete götürdü.

Continue Reading

Genel

İstanbul, UEFA Şampiyonlar Ligi finaline hazır

Published

on

blank

İBB, 10 Haziran’daki UEFA Şampiyonlar Ligi finali için hazırlıklarını tamamladı. Yol yapımı, ulaşım, otopark, aydınlatma ve yeşil alan gibi fiziki çalışmalar ile alan tahsisinden tanıtıma kadar pek çok alanda yürütülen hazırlıklar bitirildi. İstanbul’un devler sahnesinin finaline en iyi şekilde ev sahipliği yapması için maç öncesi, sırası ve sonrasında da İBB ekipleri görev yapacak. 25 İBB birimi, bin 117 personeliyle sahada olacak. Maça erişim için 500 İETT otobüsü tahsis edilecek. Biletli seyirci ve akreditasyon sahipleri toplu taşımayı ücretsiz kullanabilecek.

Dünyanın en prestijli spor organizasyonlarından UEFA Şampiyonlar Ligi’nin final maçı İstanbul’da oynanacak. 2020 ve 2021’de pandemi koşulları nedeniyle İstanbul’da oynanamayan dev maça, Atatürk Olimpiyat Stadı ev sahipliği yapacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), on binlerce kişinin tribünlerden, 225 ülkede 300 milyondan fazla seyircinin de televizyonlardan canlı izlediği karşılaşmanın en iyi şekilde gerçekleşmesi için bağlı birim ve iştiraklerinden oluşan 25 kurumu ile katkıda bulunuyor.

TARAFTARLARA ÜCRETSİZ TRANSFER

18 yıl aradan sonra yeniden İstanbul’a dönen UEFA Şampiyonlar Ligi Finali için İBB, 500 İETT otobüsü tahsis edilecek. Taraftar transferi noktasında genel ulaşım planlamasını üstlenen İBB, biletli seyircilerin ve akreditasyonlu kişilerin 9-10  Haziran dahil olmak üzere 11 haziran saat 12.00 ye kadar otobüsleri ve metroları ücretsiz kullanmasını sağlayacak.

DEV MAÇA DEV DESTEK

Şampiyonlar Ligi Final hazırlıklarını Gençlik ve Spor Müdürlüğünün koordinesinde yerine getiren İBB, başlattığı çalışmaları karşılaşmadan önce tamamladı. Sahada yaptığı çalışmalar sırasında zemin ıslahı, yol bakımı; ihtiyaç duyulan engelli ve yaya rampalarında eğim azaltılması, iyileştirme, tırabzan eklenmesi; giriş ve çıkış noktalarında genişletme çalışması yapıldı. İBB çevre yollarda drenaj, yol çizgileri ve tretuvar işlemlerini yerine getirdi. Otopark alanındaki çalışmalar da tamamlandı. Yenikapı Etkinlik Alanı organizasyon için tanıtım, transfer merkezi ve festival alanı olarak tahsis edildi.

PEYZAJ, TEMİZLİK VE ÇEVRE DÜZENLEMESİ

Stadyum çevresinde ağaçlandırma ve peyzaj düzenlemesi, gerekli noktalarda ilave aydınlatmaların yerleştirilmesi, diğer alanlarda ise geçici aydınlatma ve elektrik temin edilmesi için de İBB düzenlemeler yaptı. Organizasyon öncesinde, sırasında ve sonrasında temizlik ve atık yönetimi ile ilgili olarak da görevlendirmeler yapıldı.

ACİL DURUM EKİPLERİ GÖREV BAŞINDA

Acil durum ve yardım ekipleri ile zabıta ekipleri de hazırlık çalışmalarından itibaren şantiye ve stadyumda teyakkuz halinde olacak. Stadyum içinde, tribünlerde ve etkinlik alanlarında yangın olaylarına müdahale edilmesi için yeterli sayıda itfaiye aracını ve personelini görevlendirecek.

Çok yönlü süren çalışmalarda; reklam alanlarının ücretsiz olarak tahsis edilmesi, geçici tuvaletlerin temini, ihtiyaç halinde su, vinç, vb. geçici alt yapı hizmetlerinin yapılması, İstanbul Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan müsabakayı izlemeye gelecek olan taraftarların koordinasyonunun sağlanması gibi pek çok alanda daha sorumluluklar üstleniliyor.

Continue Reading

Popüler