Connect with us

Genel

Sarıyer Akademi velilerle buluştu

Published

on

blank

LGS ve YKS’ye hazırlanan öğrencilere ücretsiz eğitim desteği veren Sarıyer Akademi yönetimi, öğrencilerin sınıf içi ders katılımları, akademik durum değerlendirmesi ve çalışma sisteminde öğrencinin yapması gerekenler konusunda bilgilendirme yapmak için velilerle bir araya geldi. Yapılan toplantıya Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’te katıldı.  Genç, Akademinin öneminin altını çizerken, öğretmenlik mesleği sıradanlaşırsa ülkenin de sıradanlaşacağının vurgusunu yaptı.

Kurulduğu 2015 yılından beri gösterdiği başarı ile Türkiye çapında yarıştığı kurumlar arasında her geçen gün bir adım daha ileri giden Sarıyer Akademi öğrenci velileri ile bir araya geldi. Matematik olimpiyatlarına hazırlık sınıfı, yapay zekâ eğitimi, öğretmen eğitimleri, Python ile programlamaya giriş, kodlama ve proje tabanlı öğrenme ile ARGE odaklı yapay zekâ eğitimi gibi çeşitli başlıklarda eğitimler veren Sarıyer Akademi, LGS öğrencilerinin durum değerlendirme toplantısında velilere çocuklarının ders durumları hakkında bilgi verdi.

ÖĞRETMENLER HEM ÖĞRETİYOR HEM DE ÖĞRENİYOR

Toplantının açılış konuşmasını yapan Sarıyer Akademi Genel Koordinatörü Sami Görey, “7 yıl gibi bir süre içerisinde epey bir noktaya dokunmayı başardık” diyerek başladığı sözlerini şöyle tamamladı:“Pandemi sürecinde uzaktan eğitime başladık. Bu vesileyle Sarıyer dışına taşınmış olduk. Dijital platformlar üzerinden yayınlarımızı öğrencilerimiz takip edebiliyor. Bunlar gerçekten bir belediyenin işi miydi bilmiyorum ama belediye başkanımız vizyonuyla, dokunuşuyla örnek bir projeye imza attı. Öğretmen arkadaşlarımız burada hem öğretiyor hem de öğreniyor, yani işin mutfağından geliyor. Tabii ki sizlerden gelen geri bildirimler de çok önemli.”

blank

ÖĞRETMENLİK MESLEĞİ SIRADANLAŞIRSA ÜLKE SIRADANLAŞIR

“Ben öğretmenlerle yetiştim ama öğretmenlik yapamam. Öğretmenlik mesleği sıradanlaşırsa ülke sıradanlaşır” diyen Başkan Şükrü Genç, toplantı da yaptığı konuşmada şu başlıklara değindi: “Bunun için bu meslek çok önem arz ediyor. Burası herkesin gelmek istediği bir yer. Bize gelen en büyük talep, istek buranın kapasitesinin artırılması oluyor. Burada benim bile torpilim geçmiyor. Eğer öyle bir torpil söz konusu olsaydı bu kaliteyi yakalayamazdık. Adaletli olmak zorundayız, hiç kimseyi birbirinden ayıramayız. İstekli ve odaklı çocuklar buraya gelecekler, biz de onlara destek olacağız. Buranın ayrı bir bütçesi yok. Diğer müdürlüklerden elde ettiğimiz arttırmalarla burayı döndürüyoruz. Biz bunları ince eleyip sık dokumazsak bu işleri yürütemeyiz. Bu hayatta en değerli şeylerimiz çocuklar. Onların elinden tutup yürütmeyi öğrettiğimiz gibi özgüveni de öğretmeliyiz. Ben velilerimizle gurur duyuyorum. Buranın başarısında sizin de katkınız çok fazla. İşte tüm bunlar bir araya geldiğinde buradaki başarı ortaya çıkıyor. Buradaki çocuklar ders sonrası birbirlerine sarılarak çıktıklarında ben onlarda çocukluğumu görüyorum, bunun mutluluğu da paha biçilemez.”

Genel

Sarıyer’in Sultanları PTT’ye set vermedi

Published

on

blank

Sultanlar Ligi‘nde Play Off mücadelesi veren Sarıyer’in Sultanları, ligin orta sıralardaki ekibi PTT‘ye karşı zorlanmadı ve salondan 3-0’lık galibiyetle ayrıldı.

Sultanlar Ligi’nde üst üste iki zorlu maçta THY’ye 3-0, Vakıfbank’a ise 3-1 mağlup olan Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, Play Off iddiası için mutlak kazanması gereken mücadelede konuk ettiği PTT’yi 3-0 mağlup etti. Bahçeköy Orman Fakültesi’nde oynanan ve Sarıyer Belediyesi’nin Kilyos Sosyal Tesisleri’nde kalan depremzedelerin de izlediği mücadelede Sarıyer’in Sultanları, ilk seti 25-18, ikinci seti 25-20 ve üçüncü seti de 25-17 kazandı.

GALATASARAY’A KONUK OLACAK

21. haftayı 8. sırada tamamlayan Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, 22. haftada Burhan Felek Spor Salonu’nda ligin güçlü ekiplerinden Galatasaray’a konuk olacak. Bu zorlu mücadele, 1 Nisan Cumartesi saat 15:00’te oynanacak.

Continue Reading

Genel

Derya Avcı DP’den aday adayı oldu

Published

on

blank

28 yıldır çalıştığı devlet memurluğu görevinden emekliye ayrılan Derya Avcı, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri öncesinde Demokrat Parti’den Milletvekili Aday Adayı oldu.

BASK İstanbul İl Temsilcisi ve TEÇ-SEN İstanbul İl Başkanı Derya Avcı, 28 yıldır çalıştığı devlet memurluğu görevinden emekliye ayrılmasının ardından 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri öncesinde Millet İttifakı ortağı Demokrat Parti’den, “Yeter! Söz milletindir.” diyerek Milletvekili Aday Adayı olduğunu duyurdu. Uzun yıllardır sendikal faaliyetlerde aktif görevlerde bulunan Avcı, mücadelesini daha etkin bir şekilde meclis çatısı altında sürdürmek istediğini ifade etti.

blank

Continue Reading

Genel

CHP’li belediye başkanları Ankara’da toplandı

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında Ankara’da düzenlenen Belediye Başkanları Toplantısı’na katıldı.

“Yerelde yaptık, genelde de başaracağız” sloganı ile açılış konuşmasına başlayan Seyit Torun’un ardından Onursal Adıgüzel seçim güvenliği konusunda bilgilendirme yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş‘ın konuşmaları ile devam eden toplantı Kemal Kılıçdaroğlu’nun belediye başkanlarına hitap etmesiyle son buldu.
Basına kapalı gerçekleşen toplantı ile ilgili bilgi veren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, güçlü yerel yönetimler kavramına vurgu yapıldığını söyledi.

Yaşamın merkezinde olan yerel yönetimlerin yetki ve imkanlarının artırılması ile sorunların daha kısa sürede ve daha doğru şekilde çözüleceğinin önemli olduğunu belirten Başkan Genç, “Yerel yönetimler katılımcılığın en önemli basamağıdır. Bu nedenle de demokrasinin gelişmesi için çok önemli rol oynamaktadırlar. Ayrıca sorunların tespitini daha kolay yapmak ve sürdürülebilir bir anlayışla çözebilmektedirler. Bu temelde paylaşımların yapıldığı toplantı çok başarılı geçti” dedi.

blank

Continue Reading

Popüler

blank