Connect with us

Genel

Sarıyer’de öğrencilere hayvan sevgisi aşılanıyor

Published

on

blank

Güncellemesi yapılan Sarıyer Kalkınma Eylenme Planı’nın (SKEP) hedeflerinden biri olan çocukların havyanlar konusunda bilinçlendirmelerine yönelik çalışmalar başladı. Sarıyer Belediyesi’nde görevli Veteriner Hekim Aylin Neslişah Aybak, proje kapsamında SAGEM Reşitpaşa Şubesi’nde ilk dersini verdi. Veterinerlerin görevleri, evlerde ve sokakta beslenen hayvanlara yönelik doğru yaklaşımın nasıl olmasıgerektiği konularında bilgiler veren Veteriner Aybak, ders sonrasında öğrencilerin merak ettikleri soruları yanıtladı.

Hayvanlar konusunda farkındalığı artırmak, onları korumak ve sahiplenmenin getirdiği sorumluluklar konusuna dikkat çekmek için 3-18 yaş arası çocuklara yönelik düzenlenenbilinçlendirme çalışmaları başladı. Hayvan sevgisinin küçük yaşta evde başladığına vurgu yapan Veteriner Hekim Aybak, “Dersimize giren öğrencilerin çoğunun evlerinde en az bir evcil hayvan olması bizi mutlu etti. Küçük yaşta aşılanan hayvan sevgisi, ileri yaşlarda insan hayatında önemli bir yere sahip oluyor. Pilot okul olarak seçtiğimiz SAGEM ReşitpaşaŞubesi’nde ilk dersimizi gerçekleştirdik. Her ay öğrencilerimizle bir araya gelerek sokakta karşılaştıkları hayvanlara nasıl davranmaları ve besleme yaparken nelere dikkat etmeleri gerektiği konularında bilgiler vereceğiz. Bu dersleri diğer eğitim kurumlarında da vermeyi hedefliyoruz” dedi.

Genel

Sarıyer’in Sultanları PTT’ye set vermedi

Published

on

blank

Sultanlar Ligi‘nde Play Off mücadelesi veren Sarıyer’in Sultanları, ligin orta sıralardaki ekibi PTT‘ye karşı zorlanmadı ve salondan 3-0’lık galibiyetle ayrıldı.

Sultanlar Ligi’nde üst üste iki zorlu maçta THY’ye 3-0, Vakıfbank’a ise 3-1 mağlup olan Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, Play Off iddiası için mutlak kazanması gereken mücadelede konuk ettiği PTT’yi 3-0 mağlup etti. Bahçeköy Orman Fakültesi’nde oynanan ve Sarıyer Belediyesi’nin Kilyos Sosyal Tesisleri’nde kalan depremzedelerin de izlediği mücadelede Sarıyer’in Sultanları, ilk seti 25-18, ikinci seti 25-20 ve üçüncü seti de 25-17 kazandı.

GALATASARAY’A KONUK OLACAK

21. haftayı 8. sırada tamamlayan Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, 22. haftada Burhan Felek Spor Salonu’nda ligin güçlü ekiplerinden Galatasaray’a konuk olacak. Bu zorlu mücadele, 1 Nisan Cumartesi saat 15:00’te oynanacak.

Continue Reading

Genel

Derya Avcı DP’den aday adayı oldu

Published

on

blank

28 yıldır çalıştığı devlet memurluğu görevinden emekliye ayrılan Derya Avcı, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri öncesinde Demokrat Parti’den Milletvekili Aday Adayı oldu.

BASK İstanbul İl Temsilcisi ve TEÇ-SEN İstanbul İl Başkanı Derya Avcı, 28 yıldır çalıştığı devlet memurluğu görevinden emekliye ayrılmasının ardından 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri öncesinde Millet İttifakı ortağı Demokrat Parti’den, “Yeter! Söz milletindir.” diyerek Milletvekili Aday Adayı olduğunu duyurdu. Uzun yıllardır sendikal faaliyetlerde aktif görevlerde bulunan Avcı, mücadelesini daha etkin bir şekilde meclis çatısı altında sürdürmek istediğini ifade etti.

blank

Continue Reading

Genel

CHP’li belediye başkanları Ankara’da toplandı

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında Ankara’da düzenlenen Belediye Başkanları Toplantısı’na katıldı.

“Yerelde yaptık, genelde de başaracağız” sloganı ile açılış konuşmasına başlayan Seyit Torun’un ardından Onursal Adıgüzel seçim güvenliği konusunda bilgilendirme yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş‘ın konuşmaları ile devam eden toplantı Kemal Kılıçdaroğlu’nun belediye başkanlarına hitap etmesiyle son buldu.
Basına kapalı gerçekleşen toplantı ile ilgili bilgi veren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, güçlü yerel yönetimler kavramına vurgu yapıldığını söyledi.

Yaşamın merkezinde olan yerel yönetimlerin yetki ve imkanlarının artırılması ile sorunların daha kısa sürede ve daha doğru şekilde çözüleceğinin önemli olduğunu belirten Başkan Genç, “Yerel yönetimler katılımcılığın en önemli basamağıdır. Bu nedenle de demokrasinin gelişmesi için çok önemli rol oynamaktadırlar. Ayrıca sorunların tespitini daha kolay yapmak ve sürdürülebilir bir anlayışla çözebilmektedirler. Bu temelde paylaşımların yapıldığı toplantı çok başarılı geçti” dedi.

blank

Continue Reading

Popüler

blank