Connect with us

Siyaset

DİDEM ENGİN MARMARAY’DAKİ İŞ CİNAYETİNİ SORDU! İŞTE BAKANLIKTAN GELEN CEVAP…

Published

on

blank

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı’na Marmaray’da yaşanan iş cinayetini soran CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, sorusunun karşılığını bulamadı.

20 Eylül 2016 tarihinde, Marmaray’daki su sızıntıları nedeniyle gerçekleşen bir arızayı gidermeye çalışırken elektrik akımına kapılarak hayatını kaybeden Fatih Uysal’ın vefatı ile Marmaray’daki teknik aksaklık ve eksikliklerle ilgili Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın cevaplaması talebiyle Meclis Başkanlığı’na yazılı bir soru önergesi veren  CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, sorusunun karşılığını bulamadı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’a yönelttiği yazılı soru önergesi ile Marmaray’da geçmişten bugüne yaşanan tüm ihmallere değinen Didem Engin, Fatih UYSAL’ın hayatını kaybetmesi ile hem Marmaray’da çalışanların iş güvenliği sorununun hem de tüneldeki su sızıntıları nedeniyle Marmaray’da ulaşımın güvenilirliği ve projedeki teknik ve mühendislik sorunlarının tekrar gündeme geldiğini belirtmişti.

BAKANLIK: SIZINTI NORMAL

Bakanlık tarafından verilen cevaba göre batırma tünelde hiçbir su sızıntısı bulunmazken, Marmaray tünellerini oluşturan kara tünellerinde var olan su sızıntısı normal kabul ediliyor.

Tünellerde yaşanan mevsimsel ve ufak çapta damlama şeklinde olduğu iddia edilen su sızıntılarına anında müdahale edildiğini belirten Bakanlık, Fatih Uysal’ın 20.09.2016 tarihinde saat 03.00 sularında iş cinayeti sonucu hayatını kaybettiğini kabul ederken, ihmalin nasıl oluştuğuna dair açıklama yapmaktan da kaçındı.

Click to comment

Bir Cevap Yazın