GenelSiyasetSon Dakika

Son dakika: Asalettin Arslanoğlu gözaltına alındı

1 Mayıs kutlamaları için Taksim’de çelenk bırakmak isteyen DİSK üyelerine polis müdahale etti. DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Sarıyer siyasetinin sevilen isimlerinden DİSK Tekstil İşçileri Merter Şube Başkanı Asalettin Arslanoğlu ve DİSK heyeti gözaltına alındı.

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun (DİSK) Beşiktaş Dikilitaş’taki genel merkez binasında bir araya gelen DİSK yöneticileri kendilerine destek veren milltevekilleriyle, 1 Mayıs kutlaması için Taksim’e çıkmak istedi.

Polis, 1 Mayıs çelengiyle birlikte binadan çıkan topluluğun Taksim’e yürümesine, salgın nedeniyle getirilen kısıtlamaları gerekçe göstererek engel oldu. DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, DİSK Tekstil İşçileri Merter Şube Başkanı Asalettin Arslanoğlu ve DİSK’in 24 temsilci sendikacısı gözaltına alındı.

ÇERKEZOĞLU DUYURDU

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Gözaltındayız! Bugün Türkiye’nin dört bir yanında işçi arkadaşlar çalışıyor o kamu düzeni bozulmuyor ama işçilerin #1Mayıs kutlaması kamu düzenini bozarmış!” dedi.

DİSK’TEN AÇIKLAMA GELDİ

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve beraberindeki heyetin gözaltına alınmasının ardından DİSK’ten bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada, “Bugün Türkiye’nin dört bir yanında işçi arkadaşlar çalışıyor.
Bu kamu kamu düzenini bozmuyor.  Ama işçiler adına 25 temsilcinin ‘ta çelenk bırakması bozuyormuş!
Bugün 21:00’de balkonlardan hesap soruyoruz!” denildi.

blank

blank
Etiketler

Bir Cevap Yazın

Bu haberi okumak isteyebilirsiniz

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı