Connect with us

Siyaset

TÜRK TİPİ VARLIK FONU’NU AÇIKLAYAN MEHMET DENİZ, SARIYER TİPİ FONU DA AÇIKLAYACAK MI?

Published

on

blank

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, kendi sosyal medya hesabından “Türk Tipi Varlık Fonu” başlıklı bir yazı yazdı.Deniz’den, Sarıyer’de Varlık Fonu’na benzer olarak kurulan SARBEL hakkında da bir bilgilendirme bekleniyor.

Varlık Fonu, ilçe başkanının, kadın kollarının, gençlik kollarının belediye tarafından yönetilmesi gibi bir şey mi oluyor?

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, son dönemde devletin bazı kuruluşlarının Varlık Fonu’na devredilmesinin ardından kendi sosyal medya hesabından bir yazı yazdı.Herkesin merak ettiği “Varlık Fonu”nun ne anlama geldiğini de belirten Deniz, “Bu varlık fonunda çalışan yöneticilerin maaşlarının sınırı yok, istediği kadar maaş alabiliyorlar.” dedi.

İşte Mehmet Deniz’in o yazısı:

TÜRK TİPİ BAŞKANLIK, TÜRK TİPİ VARLIK FONU NEDİR?
Uygulanan ülkelerde ,enerji kaynakları gelir fazlası ve bütçe fazlası gelirin gelecek nesiller için değerlendirilmesi amacı ile kurulmuştur.
Bizim Ülkemizde bunların ikiside mevcut değil yahu senin bütçenin 15 yıldır ne zaman fazla verdi? Veya hangi enerji kaynağında gelir fazlalığın var ?
Dün bir çok Devletin yani milletin malı kâr eden banka ve kurumlar varlık fonuna devredildi. Bunların içinde Ziraat ve Halk Bankası da var.
Bu varlık fonu denen şey;
1-Sınırsız sorumsuz bir yapı tam değiştirilmek istenen başkanlık sistemi gibi bir şey
2- Kurum bütçenin denetiminden muaf yani meclis denetleniyor. Babanın özel şirketi gibi sadece her hangi bir bağımsız denetleme kuruluşunun denetlemesi yetiyor.
3- Bu kurum her türlü vergiden muaf yani hiç bir vergi ödemiyor.
4- Babanın şirketi gibi istediğin harcamayı yapabiliyor, istediğin yatırımı yapabiliyor sizin mahallenizde bakkal dükkanı açabiliyor.
5- Rekabetsiz istediği ihaleyi yapabiliyor, yani KİT ler gibi değil hatta ihale de yapmadan iş alabiliyor, iş verebiliyor.
6- Bu varlık fonunda çalışan yöneticilerin maaşlarının sınırı yok, istediği kadar maaş alabiliyorlar.
7- Bu varlık fonunu Cumhurbaşkanının danışmanı yönetiyor.
Referandumu bile beklemeden harekete geçilecek fiili bir durum daha yaratıldı.

CHP Sarıyer İlçe Başkanı
Mehmet DENİZ

Mehmet Deniz’den, Varlık Fonu ile ilgili bu güzel bilgilendirmesinin ardından, Sarıyer Belediyesi’nin Varlık Fonu gibi kullandığı iddia edilen SARBEL A.Ş. hakkında da bir bilgilendirme bekleniyor.

1 Comment

1 Comment

  1. Cafer Sungur

    8 Şubat 2017 at 09:42

    Sapla manı karıştırmamak lazım. Ayakkabı Kutusu Partisince Gece yarısı yapılan EKONOMİ DARBESİ 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNDEN DAHA TEHLİKELİDİR. 9 veya 16 NİSAN GÜNÜ YAPILACAK TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ DEĞİŞTİRME ve DÖNÜŞTÜRME REFERANDUMUNU KAZANMAK İÇİN EKONOMİ KULLANIM İMKANI YARATMA DARBESİDİR. OLASI EVET ÇIKMASI DURUMUNDA ZATEN DEVLETİN BÜTÜN MALVARLIĞI DİKTATÖRÜN KULLANIMINDA HAZIR OLACAK DEMEKTİR. 15 TEMMUZUN 242 ŞEHİDİ VARDI EKONOMİ DARBESİNİN 80 MİLYON ŞEHİDİ VAR.

Bir Cevap Yazın

Genel

Yalınkılıç’tan vekillik için istifa hamlesi

Published

on

blank

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç’ın, Haziran 2023’te yapılacak genel seçimlerde İstanbul 1. Bölgeden Milletvekili Adayı olmak için ilçe başkanlığı görevinden istifa edeceği iddia edildi.

CHP’de 2023 seçim hazırlıkları sürüyor. Bu kapsamda tüm il ve ilçe teşkilatlarına Genel Sekreter Selin Sayek Böke ve Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı imzasıyla yazı gönderildi. Yazıda milletvekili aday adaylığı için partideki görevlerinden istifa etmesi gerekenler sıralandı. İl başkanları, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, ilçe yönetim kurulu üyeleri, belde başkanları ve belde yönetim kurulu üyelerinden aday adayı olacakların 5-26 Aralık tarihlerinde istifa dilekçelerini CHP Genel Sekreterliği’ne sunmaları talep edildi. Yazıda ayrıca görevinden istifa edenlerin yerine geçecek isimlerin atamasının yalnızca Genel Merkez’in bilgisi dahilinde yapılabileceğinin altı çizildi.

YALINKILIÇ VEKİLLİĞE HAZIRLANIYOR

İl ve ilçe başkanlarına milletvekilliği adaylığı için istifa etme süresinin başlamasıyla birlikte CHP kulislerinde de hareketlilik başladı. İstanbul’da bazı ilçe başkanlarının milletvekili aday adayı olabilmek için görevlerinden istifa edeceği konuşulurken, Sarıyer kulislerinden de önemli bir iddia geldi ve CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç’ın önümüzdeki günlerde istifa edip, milletvekili aday adayı olacağı söylendi. Sarıyer’in aslen Tuzlalı olan siyasetçisi Yalınkılıç’ın bir süredir İstanbul 1. Bölgeden Milletvekili adayı olmak için temaslarda bulunduğu konuşuluyor.

SARIYER’İN SON 10 YILLIK SİYASETİNDE AKTİF ROL ALDI

Sevim Yalınkılıç, CHP Sarıyer’in son 10 yıllık siyasetinde önemli bir aktif rol aldı. Yalınkılıç, CHP Sarıyer’de daha önce Kadın Kolları Başkan Adayı olmuş; ancak seçimi kazanamamıştı. Ardından 2014 yılındaki eğilim yoklamasından birinci çıkmayı başaran Yalınkılıç, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde CHP’nin Sarıyer Belediyesi ve İBB Meclis Üyesi olarak seçilmişti. Aralık 2017’den bu yana ise 5 yıldır CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı görevini yürütüyor.

YALINKILIÇ İSTİFA EDERSE YERİNE KİM GELECEK?

CHP Sarıyer’de ilçe başkanı Sevim Yalınkılıç’ın milletvekilliği için istifa edeceği iddiasının ardından, yerine gelecek ilçe başkanının kim olacağı konusu da Sarıyer kulislerinin en çok konuşulan konuları arasında yer alıyor. Yalınkılıç istifa ederse yeni başkanın yönetimden mi, yoksa atama yöntemi ile mi seçileceği soruları sorulurken, Genel Merkez’in gönderdiği yazıya göre değerlendirildiğinde atama yöntemi ihtimalinin daha güçlü olduğu ifade ediliyor.

Continue Reading

Genel

Erhan Vergili yetim ve öksüzlerin yüzünü güldürüyor

Published

on

blank

İşadamı Erhan Vergili tarafından başlatılan ve hayırseverlerin katkılarıyla yapılan yetim-öksüz çocuklara bot ve mont yardımı başladı. Yardımla ilgili konuşan Vergili, “Genel Başkanım Sayın Ahmet Davutoğlu hayata geçirdiğimiz projelerimizin fikir babasıdır” dedi.

Gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle adından sıkça söz ettiren hayırsever işadamı Erhan Vergili, hayırseverlerin de katkılarıyla bu kez yetim ve öksüz ilkokul ile ortaokul öğrencilerinin yüzünü güldürdü. Alınan bilgilere göre, mont ve bot dağıtımı önümüzdeki günlerde de devam edecek.

“Verdiğimiz sözleri yerine getiriyoruz”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Erhan Vergili, “Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanı olduğum dönemde verdiğim söz üzerine yetim ve öksüz öğrencilere bot ile montların dağıtımına başladık. Her ne kadar görevden ayrılsam da verdiğimiz sözleri yerine getiriyoruz. İçerisinde bulunduğumuz zorlu şartlarda yavrularının ihtiyaçlarına cevap vermekte zorlanan ailelerimize bir nebze nefes olup, çocuklarımızın yüzünü güldürüyoruz. Bu hayra vesile olan tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum. Bizim burada yaptığımız yardım siyaset üstüdür. Her bir hayırseverimizin siyasi düşüncesi farklı olabilir. Fakat mevzu vatandaşa hizmet, çocukları mutlu etmek olunca farklılıklarımızı bir kenara bıraktık, ortak bir paydada buluştuk. Bot ve mont yardımlarının yanı sıra Sarıyerli çocuklara önümüzdeki süreçte önemli sürprizlerimiz de olacak. Ailelerimizin şahsi sosyal medya hesaplarımı ve Beklenen Geliyor Sarıyer isimli sosyal medya gruplarımızı takip etmelerini rica ediyorum. Genel Başkanım Sayın Ahmet Davutoğlu hayata geçirdiğimiz projelerimizin fikir babasıdır. Bundan sonra yapacağımız projelerde de kendisinden ilham almaya devam edeceğiz. Ben ve arkadaşlarım Ahmet Davutoğlu’nun bize gösterdiği yolda, belirlediği hedefte, çizdiği yol haritasında yorulmadan yürümeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Continue Reading

Genel

Vergili’den Sarıyer Belediyesi’ne dikkat çeken öneri

Published

on

blank

Geçtiğimiz günlerde ihtiyaç sahibi öğrencilere 1 öğün ücretsiz yemek verilmesi konusunda Sarıyer Belediyesi’ne çağrıda bulunan Gelecek Partisi Sarıyer eski İlçe Başkanı Erhan Vergili’den yine dikkat çeken bir öneri geldi.

Deneyimli siyasetçi Erhan Vergili, hastalığı nedeniyle hijyenik ortam ve temiz havaya ihtiyaç duyan kemoterapi gören vatandaşlar için Sarıyer’deki orman bölgelerinde tedavi süresi boyunca konaklama imkanının sunulması gerektiğini ifade etti. Bu konuda karavan veya bungalov tarzı barınma imkanının sağlanabileceğini belirten Vergili, Sağlık Bakanlığı’nı, Tarım ve Orman Bakanlığı’nı ve Sarıyer Belediyesi’ni göreve çağırdı.

İstanbul’da en fazla orman bölgesi olan ilçelerden bir tanesiyiz

İlgili proje için kurum ve kuruluşların işbirliğiyle çalışabileceklerini söyleyen Vergili, “Kemoterapi gören vatandaşlarımız için kalabalık ortamdan uzaklaşma ve temiz hava çok önemli. Sarıyer de deniz ilçesi olmasının yanı sıra aynı zamanda bir orman ilçesidir. İstanbul’da en fazla orman bölgesi olan ilçelerden bir tanesiyiz. Fakat ne yazık ki bu durumu avantaja çeviremiyoruz. Sağlık Bakanlığı’nı, Tarım ve Orman Bakanlığı’nı ve Sarıyer Belediyesi’ni göreve çağırıyorum. İlçemizdeki uygun bir ormanlık alana kemoterapi gören vatandaşlarımız için tedavi süresi boyunca konaklama imkanı sunulmalı. Bununla ilgili hukuki ve bürokratik çalışmalar devletimizin kurumlarının işbirliğiyle yapılabilir. Sonuçta bu kuralları bir insan yazıyor. Dolayısıyla vatandaşımızın lehine olan bir konu için değiştirilebilir. Tabi her konuda olduğu gibi bu konuda da suiistimallere geçit verilmemeli. Bu konuda yapılacak bir çalışma sadece Sarıyer ile sınırlı kalmamalı. Ülkemizin dört bir yanında bu proje hayata geçirilebilir” diye konuştu.

Continue Reading

Popüler

blank