Connect with us

Siyaset

TÜRK TİPİ VARLIK FONU’NU AÇIKLAYAN MEHMET DENİZ, SARIYER TİPİ FONU DA AÇIKLAYACAK MI?

Published

on

blank

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, kendi sosyal medya hesabından “Türk Tipi Varlık Fonu” başlıklı bir yazı yazdı.Deniz’den, Sarıyer’de Varlık Fonu’na benzer olarak kurulan SARBEL hakkında da bir bilgilendirme bekleniyor.

Varlık Fonu, ilçe başkanının, kadın kollarının, gençlik kollarının belediye tarafından yönetilmesi gibi bir şey mi oluyor?

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, son dönemde devletin bazı kuruluşlarının Varlık Fonu’na devredilmesinin ardından kendi sosyal medya hesabından bir yazı yazdı.Herkesin merak ettiği “Varlık Fonu”nun ne anlama geldiğini de belirten Deniz, “Bu varlık fonunda çalışan yöneticilerin maaşlarının sınırı yok, istediği kadar maaş alabiliyorlar.” dedi.

İşte Mehmet Deniz’in o yazısı:

TÜRK TİPİ BAŞKANLIK, TÜRK TİPİ VARLIK FONU NEDİR?
Uygulanan ülkelerde ,enerji kaynakları gelir fazlası ve bütçe fazlası gelirin gelecek nesiller için değerlendirilmesi amacı ile kurulmuştur.
Bizim Ülkemizde bunların ikiside mevcut değil yahu senin bütçenin 15 yıldır ne zaman fazla verdi? Veya hangi enerji kaynağında gelir fazlalığın var ?
Dün bir çok Devletin yani milletin malı kâr eden banka ve kurumlar varlık fonuna devredildi. Bunların içinde Ziraat ve Halk Bankası da var.
Bu varlık fonu denen şey;
1-Sınırsız sorumsuz bir yapı tam değiştirilmek istenen başkanlık sistemi gibi bir şey
2- Kurum bütçenin denetiminden muaf yani meclis denetleniyor. Babanın özel şirketi gibi sadece her hangi bir bağımsız denetleme kuruluşunun denetlemesi yetiyor.
3- Bu kurum her türlü vergiden muaf yani hiç bir vergi ödemiyor.
4- Babanın şirketi gibi istediğin harcamayı yapabiliyor, istediğin yatırımı yapabiliyor sizin mahallenizde bakkal dükkanı açabiliyor.
5- Rekabetsiz istediği ihaleyi yapabiliyor, yani KİT ler gibi değil hatta ihale de yapmadan iş alabiliyor, iş verebiliyor.
6- Bu varlık fonunda çalışan yöneticilerin maaşlarının sınırı yok, istediği kadar maaş alabiliyorlar.
7- Bu varlık fonunu Cumhurbaşkanının danışmanı yönetiyor.
Referandumu bile beklemeden harekete geçilecek fiili bir durum daha yaratıldı.

CHP Sarıyer İlçe Başkanı
Mehmet DENİZ

Mehmet Deniz’den, Varlık Fonu ile ilgili bu güzel bilgilendirmesinin ardından, Sarıyer Belediyesi’nin Varlık Fonu gibi kullandığı iddia edilen SARBEL A.Ş. hakkında da bir bilgilendirme bekleniyor.

1 Comment

1 Comment

  1. Cafer Sungur

    8 Şubat 2017 at 09:42

    Sapla manı karıştırmamak lazım. Ayakkabı Kutusu Partisince Gece yarısı yapılan EKONOMİ DARBESİ 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNDEN DAHA TEHLİKELİDİR. 9 veya 16 NİSAN GÜNÜ YAPILACAK TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ DEĞİŞTİRME ve DÖNÜŞTÜRME REFERANDUMUNU KAZANMAK İÇİN EKONOMİ KULLANIM İMKANI YARATMA DARBESİDİR. OLASI EVET ÇIKMASI DURUMUNDA ZATEN DEVLETİN BÜTÜN MALVARLIĞI DİKTATÖRÜN KULLANIMINDA HAZIR OLACAK DEMEKTİR. 15 TEMMUZUN 242 ŞEHİDİ VARDI EKONOMİ DARBESİNİN 80 MİLYON ŞEHİDİ VAR.

Bir Cevap Yazın

Genel

Özgür Özel’den Başkan Genç’e teşekkür

Published

on

blank

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM’de yaptığı grup toplantısında, haftasonu açılışı yapılan Büyükdere Atatürk Fidanlığı için Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür etti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM’de yaptığı grup toplantısında Pazar günü Sarıyer’de açılışını yaptığı Büyükdere Atatürk Fidanlığı’na değindi. Genel Başkan olarak yaptığı ilk açılışın önemine değinen Özel, bugüne kadar bu alanı koruyan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve yeşil alan olarak İstanbullulara kazandıran İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na teşekkür etti.

İMARA AÇMAYA DİRENEN ŞÜKRÜ GENÇ’E TEŞEKKÜR

Özgür Özel konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Pazar günü çok önemli bir binayı açtık. Sadece açarken eski dokusuna uygun olarak yapılmış o binaların içinde, kadınlarımız çalışma hayatı içinde olsun diye bir tane kreş, bir tane meslek edindirme kursu, İstanbul Vakfı’nın bursiyer öğrencilerinin gelip doğayla çiçekle iç içe olacakları alan, bir tarafı yeniden bahçıvanlık okulu. İnanılmaz güzel bir tesisti. Kurdelesini kestiğim ilk açılış olmasından büyük memnuniyet duydum. Oraya emek veren, geçmişten bu güne orayı imara açmaya direnen Belediye Başkanımız Şükrü Genç’e, meclis üyelerimize ve İstanbul’da yaptığı muhteşem işlerle İstanbulluların teveccühünü kazanan ve 31 Mart’ta rekor oyla yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olacak olan Ekrem İmamoğlu’na bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

 

Continue Reading

Genel

İbrahim Temur özel kalem bütçesini eleştirdi

Published

on

blank

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2024 yılı bütçesinin kabul edilmesinden sonra İBB’nin özel kalem bütçesi üzerinden Sarıyer Belediyesi ile ilgili değerlendirme yapan İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, “Nasıl oluyor da Sarıyer Belediyesinin Özel Kalem Bütçesi, koskoca İBB’nin Özel Kalem Bütçesinin 4 katından fazla oluyor?” diye sordu.

İBB’nin 2024 yılı bütçesinin açıklanmasının ardından İBB’nin özel kalem bütçesi üzerinden Sarıyer Belediyesi’nin özel kalem bütçesini eleştiren İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, “İstanbul Büyükşehir Belediyesinin 2024 bütçesi, İBB Meclisinde kabul edildi. Öncelikle İstanbul’umuz için hayırlı olsun. Sarıyer için dikkatinizi çekmek istediğim konu şu; İBB’nin 2024 Özel Kalem Bütçesi 13.157.000 TL Peki Sizce Sarıyer Belediyesinin 2024 Özel Kalem Bütçesi ne kadar? Sarıyer Belediyesinin 2024 Özel Kalem Bütçesi 54.871.000 TL. Nasıl oluyor da Sarıyer Belediyesinin Özel Kalem Bütçesi, koskoca İBB’nin Özel Kalem Bütçesinin 4 katından fazla oluyor? Sarıyer Belediye Başkanı ve bu bütçeye Sarıyer Meclisinde kabul oyu veren Meclis Üyeleri nasıl oluyor anlatın!” diyerek tepkisini ortaya koydu.

Continue Reading

Genel

Erol Aydın Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı oldu

Published

on

blank

Sarıyer siyasetinin ve CHP’nin önemli isimlerinden Sarıyer eski Belediye Başkan Yardımcısı ve Meclis Üyesi Erol Aydın, 31 Mart 2024 yerel seçimleri öncesinde Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı oldu.

Sarıyer siyasetinin ve CHP’nin önemli isimlerinden Sarıyer eski Belediye Başkan Yardımcısı ve Meclis Üyesi Erol Aydın, CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’na giderek 31 Mart 2024 yılında yapılacak yerel seçimler için Sarıyer Belediye Başkanı aday adaylığı için başvuruda bulundu. Aday adaylık dosyasını CHP Sarıyer İlçe Mehmet Kubat’a teslim eden Erol Aydın’a partililer de eşlik etti.

“ÇITAYI DAHA YÜKSEĞE KOYMAK İSTİYORUM”

Erol Aydın Sarıyer’deki CHP iktidarını daha yüksek oyla devam ettireceklerini belirterek, “Sarıyer’e ve Sarıyer’imin en iyiyi hak eden sevgili halkına hizmet edebilmek ve Sarıyer’i modern dünyanın yaşanabilir kentlerinden biri yapabilmek için bir yola çıkıyoruz. Bu bayrağı güzel bir yerde alıp, kazanımlarımızı koruyarak çıtayı daha yükseğe koymak istiyorum. Yolumuz açık olsun” dedi.

CHP Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Erol Aydın, ayrıca tüm Sarıyerlileri Cumartesi günü saat:15.00’da Korupark İstanbul’da düzenleyeceği proje tanıtım toplantısına davet etti.

Erol Aydın kimdir?

25 Aralık 1965 Sivas Suşehri doğumlu olan Erol Aydın’ın annesi ise Giresun Şebinkarahisarlıdır.

Eğitim Hayatı

İlköğrenimini Etiler Hasan Ali Yücel İlkokulu’nda tamamlayan Erol Aydın, orta ve lise öğrenimini ise Etiler Lisesi ve Sarıyer Vehbi Koç Vakfı Liselerinde tamamladı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü’nü bitirdikten sonra ABD’de Southern Illinois University’de lisan ve lisansüstü öğrenimi gören Erol Aydın, lisansüstü eğitimini tamamlamadan yurda döndü. Erol Aydın evli ve bir erkek, bir kız çocuğu babasıdır.

 Siyasi Hayatı

Çocukluğundan beri siyasetle ilgili olan Erol Aydın, siyaset hayatına; Demokratik Sol Parti gençlik kollarında başladı ve yine aynı partide İl Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı. Aktif siyasi çalışmalarıyla başarılı bir grafik çizen Erol Aydın, 1999 yılında DSP’den Sarıyer Belediye Başkan Adayı gösterildi.

2009-2014 döneminde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Sarıyer Belediye Meclis Üyesi seçilen Erol Aydın, 2009-2010 tarihleri arasında Sarıyer Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

İş hayatı

İş yaşamıma 1992-1993 yılları arasında ENKA Libya Şantiye muhasebe yöneticisi olarak başladı. 1993-2012 yılları arasında sırasıyla, ÖZ-AY Ltd. Şti. kurucu ortaklığı, reklam ajanslığı, sigorta acenteliği ve lastik bayiliği yaptı. Sef Mühendislik A.Ş kurucu ortaklarından olup aynı zamanda Genel Müdürlük görevini üstlendi.Process Denetim Yeminli Mali Müşavirliği firmasında genel koordinatörlük yaptı.

Spor hayatı

Gençlik yıllarında Galatasaray Paf takımda, Rumelihisarı Spor Kulübü’nde ve Sarıyer Spor Kulübü’nün genç takımında futbol oynayan Erol Aydın, yine taraftarı ve sevdalısı olduğu Sarıyer Spor Kulübü’nde iki dönem As Başkanlık yaptı. Ayrıca Sarıyer’in önemli kulüplerinden Maden Spor Kulübü ve Yeniköy Spor Kulübü’nde de ise başkan yardımcılığı yaptı.

 Sarıyer’e dair düşünceleri

Her şeyden önce Sarıyerliyim ve Sarıyer sevdalısıyım. Sarıyerli Sarıyer’de yaşamalı, evi, işi, okulu, alışverişi, eğlencesi ve ibadeti de Sarıyer’de olabilmeli. Sarıyer’e ve Sarıyer’imin en iyiyi hak eden sevgili halkına hizmet edebilmek ve Sarıyer’i modern dünyanın yaşanabilir kentlerinden biri yapabilmek adaylığımın yegâne amacıdır.

blank

Continue Reading

Popüler