Connect with us

Siyaset

TÜRK TİPİ VARLIK FONU’NU AÇIKLAYAN MEHMET DENİZ, SARIYER TİPİ FONU DA AÇIKLAYACAK MI?

Published

on

blank

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, kendi sosyal medya hesabından “Türk Tipi Varlık Fonu” başlıklı bir yazı yazdı.Deniz’den, Sarıyer’de Varlık Fonu’na benzer olarak kurulan SARBEL hakkında da bir bilgilendirme bekleniyor.

Varlık Fonu, ilçe başkanının, kadın kollarının, gençlik kollarının belediye tarafından yönetilmesi gibi bir şey mi oluyor?

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, son dönemde devletin bazı kuruluşlarının Varlık Fonu’na devredilmesinin ardından kendi sosyal medya hesabından bir yazı yazdı.Herkesin merak ettiği “Varlık Fonu”nun ne anlama geldiğini de belirten Deniz, “Bu varlık fonunda çalışan yöneticilerin maaşlarının sınırı yok, istediği kadar maaş alabiliyorlar.” dedi.

İşte Mehmet Deniz’in o yazısı:

TÜRK TİPİ BAŞKANLIK, TÜRK TİPİ VARLIK FONU NEDİR?
Uygulanan ülkelerde ,enerji kaynakları gelir fazlası ve bütçe fazlası gelirin gelecek nesiller için değerlendirilmesi amacı ile kurulmuştur.
Bizim Ülkemizde bunların ikiside mevcut değil yahu senin bütçenin 15 yıldır ne zaman fazla verdi? Veya hangi enerji kaynağında gelir fazlalığın var ?
Dün bir çok Devletin yani milletin malı kâr eden banka ve kurumlar varlık fonuna devredildi. Bunların içinde Ziraat ve Halk Bankası da var.
Bu varlık fonu denen şey;
1-Sınırsız sorumsuz bir yapı tam değiştirilmek istenen başkanlık sistemi gibi bir şey
2- Kurum bütçenin denetiminden muaf yani meclis denetleniyor. Babanın özel şirketi gibi sadece her hangi bir bağımsız denetleme kuruluşunun denetlemesi yetiyor.
3- Bu kurum her türlü vergiden muaf yani hiç bir vergi ödemiyor.
4- Babanın şirketi gibi istediğin harcamayı yapabiliyor, istediğin yatırımı yapabiliyor sizin mahallenizde bakkal dükkanı açabiliyor.
5- Rekabetsiz istediği ihaleyi yapabiliyor, yani KİT ler gibi değil hatta ihale de yapmadan iş alabiliyor, iş verebiliyor.
6- Bu varlık fonunda çalışan yöneticilerin maaşlarının sınırı yok, istediği kadar maaş alabiliyorlar.
7- Bu varlık fonunu Cumhurbaşkanının danışmanı yönetiyor.
Referandumu bile beklemeden harekete geçilecek fiili bir durum daha yaratıldı.

CHP Sarıyer İlçe Başkanı
Mehmet DENİZ

Mehmet Deniz’den, Varlık Fonu ile ilgili bu güzel bilgilendirmesinin ardından, Sarıyer Belediyesi’nin Varlık Fonu gibi kullandığı iddia edilen SARBEL A.Ş. hakkında da bir bilgilendirme bekleniyor.

1 Comment

1 Comment

  1. Cafer Sungur

    8 Şubat 2017 at 09:42

    Sapla manı karıştırmamak lazım. Ayakkabı Kutusu Partisince Gece yarısı yapılan EKONOMİ DARBESİ 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNDEN DAHA TEHLİKELİDİR. 9 veya 16 NİSAN GÜNÜ YAPILACAK TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ DEĞİŞTİRME ve DÖNÜŞTÜRME REFERANDUMUNU KAZANMAK İÇİN EKONOMİ KULLANIM İMKANI YARATMA DARBESİDİR. OLASI EVET ÇIKMASI DURUMUNDA ZATEN DEVLETİN BÜTÜN MALVARLIĞI DİKTATÖRÜN KULLANIMINDA HAZIR OLACAK DEMEKTİR. 15 TEMMUZUN 242 ŞEHİDİ VARDI EKONOMİ DARBESİNİN 80 MİLYON ŞEHİDİ VAR.

Bir Cevap Yazın

blank
blank
blank